Kabine toplantısı ne zaman? Bu hafta Kabine toplantısı var mı?

Yeni haftanın ilk gününden itibaren Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı konusu gündeme gelmeye başladı. Son olarak tam kapanmanın ardından yapılan Kabine toplantısının tekrar ne zaman gerçekleştirileceği merakla araştırılan konular arasında. Kademeli normalleşme kararı ile birlikte bazı kısıtlamaların devam etmesi kararlaştırılmış ve gözler 1 Haziran sonrasına çevrilmişti. Şimdi 1 Haziran sonrası kademeli normalleşmenin bir diğer aşaması ile ilgili kararların değerlendirilmesi için Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı merak edilmeye başlandı. Peki, Kabine toplantısı ne zaman? Bu hafta Kabine toplantısı var mı İşte tüm merak edileler...

Kabine Toplantısı Ne Zaman?

Tam kapanmanın sona ermesiyle birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir genelge yayınlanmış ve bu genelge ile birlikte  kademeli normalleşme süreci başlamıştı. Bazı kısıtlamaların devam ettiği 1 Haziran 2021 tarihine kadar geçerli olan Kademli normalleşme sürecinde kafe ve restoranlar faaliyete geçemedi. Söz konusu yeme-içme yerlerinde yalnızca paket servis hizmeti geçerli oluyor. Şimdi ise gözler 1 Haziran sonrasına çevrildi. 1 Haziran sonrası ile ilgili alınacak yeni kararlar için de Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı konusu gündeme geldi. Son olarak tam kapanmanın ardından yapılan toplantının 31 Mayıs 2021 tarihinde yapılması bekleniyor.

Kabine Toplantısı

Sokak Kısıtlaması Devam Ediyor

Tam kapanmanın ardından başlayan kademeli normalleşme sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Hafta içi akşam saat 21.00'da başlayan sokağa çıkma yasağı, hafta sonu ise Cuma saat 21.00'da başlayarak Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayacak şekilde Pazartesi saat 05.00'a kadar devam ediyor. Öte yandan düğün, nişan ve kına gibi organizasyonlar bir süre daha yapılamıyor. Evlendirme işlemleri devam etse bile düğün, nişan ve kına gibi toplu organizasyonlar gerçekleştirilemiyor. Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre ve günlerde seyahat kısıtlaması yok ancak sokağa çıkma yasağının geçerli olduğu gün ve sürelerde seyahat yasağı uygulaması devam ediyor. 

1 Haziran'dan Sonra Neler Olacak?

17 Mayıs 2021 tarihinde sona eren tam kapananın ardından başlayan kademeli normalleşme süreci devam ederken gözler 1 Haziran sonrasına çevrildi. 1 Haziran'dan sonra kısıtlamalarla ilgili yeni kararlar alınması bekleniyor. 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7219135/kabine-toplantisi-ne-zaman-bu-hafta-kabine-toplantisi-var-mi