Venezüella'ya giden CHP milletvekili kim?

Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın da katıldığı Venezüella seyahatiyle ilgili olarak Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bir yazı kaleme aldı. “Venezüella'ya giden CHP milletvekili konuşmalı” başlıklı yazısında Abdulkadir Selvi, Türkiye - Venezüella Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram'ın Meclis'te 4-8 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdikleri resmi geziye ilişkin açıklamalar yaptığını belirtti.

GEZİDE CHP’Lİ KILIÇ DA YER ALDI

Yapılan açıklamyı tekrar etmeyeceğini belirten Selvi, Selvi, "Ama buradan o gezide yer alan CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç’a bir çağrı yapmak istiyorum" dedi. Selvi, şu ifadeleri kullandı, "Sayın Kılıç, siz hem basın kartı sahibi bir medya patronu, hem de Meclis’te Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi olarak bu işleri iyi bilen birisiniz. Sizin de yer aldığınız gezide Türkiye ile Venezüella arasında 'yeni uyuşturucu hattı' oluşturulduğu iddiaları var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Katıldığınız gezide yeni uyuşturucu hattı oluşturulduğuna dair tanıklığınız var mı?

TÜRKİYE İLE VENEZÜELLA ARASINDA BİR UYUŞTURUCU HATTI VURGUSU

Ya da iddia edildiği gibi Türkiye ile Venezüella arasında bir uyuşturucu hattı oluşturulması yönünde bir çaba hissettiniz mi? Sayın Kılıç, sizin tanıklığınız çok önemli. Doğrusu neyse söyleyin de, biz de ne olup bittiğini anlayalım."

CHP’Lİ KILIÇ, “ MASKE VE KİT KOLİSİ GÖRMEDİM”

Öte yandan Selvi'nin çağrıda bulunduğu CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç, konuyla ilgili Sözcü Gazetesine yaptığı açıklamada "Biz giderken dört kişiydik. Uçakta Binali Yıldırım’ın oğlunu görmedim. Ancak aynı uçakta olduğumuz anlaşılıyor. Otelde otururken, baktım işadamlarıyla çok ilgileniyorlar. 'Kim bu?' dedim. Dediler ki: Binali Yıldırım’ın oğlu. Orada o kadar gördüm" demişti. Maske ve kit kolisi görmediğini anlatan Kılınç, "Bana yardımdan söz edilmedi. Ben AKP'lilerle muhatap olmadım. Yıldırım'ın oğluyla diyalogum olmadı" ifadesini kullanmıştı.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7255783/venezuellaya-giden-chp-milletvekili-kim