Hamza Dağ: Salgında siyasi fırsatçılık peşindeler

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunun Hamza Dağ Muhalefet tarafından gündeme getirilen erken seçim çağrılarına yanıt verdi. Dağ yaptığı açıklamada "Muhalefet bir seçim kaybettikten sonra birkaç gün bekliyor, sonra da 'erken seçim' diye söylenmeye başlıyor" dedi. Ayrıca erken seçim hakkında değerlendirmelerde bulunun Dağ, "Erken seçim söylerken kendi içlerinde seçime yönelik hazırlıkları var mı? Buna baktığınızda böyle bir durumun da olmadığını görüyoruz. Ülkenin, halkın da böyle bir gündemi yok. Muhalefet burada salgında siyasi fırsatçılık peşinde" açıklamasında bulundu.

ORTAK ADAY AÇIKLAMASI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “ortak aday” açıklamasının ardından değerlendirmelerde bulunun Hamza Dağ, "Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olacak kadar cesur olduğunu düşünmüyorum" ifadesini kullandı. Ayrıca Dağ, HDP’nin kapatılması için açılan davanın takipçisi olacaklarını dile getirdi.

DAĞ, SALGININ SEYRİNİ DEĞERLENDİRDİ

Pandemi sebebiyle yaklaşın 2 yıldır halkın ekonomik, sağlık ve sosyal hayatının etkilendiği koronavirüsü dönemi hakkında açıklamalarda bulunun Dağ, " Salgın önlemleri esnetilecek mi?" sorusuna Dağ'ın yanıtı, "Bu konu kabine toplantılarında etraflıca konuşuluyor. 1 Haziran'dan itibaren geniş kapsamlı bir açılma oldu. Açılma ile birlikte esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın memnun olduğunu gördüm. Aşılama hızlı bir şekilde devam ediyor. Temmuz ayı ile birlikte hepimizi daha farklı bir süreç bekliyor" açıklamasında bulundu.

 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7269925/hamza-dag-salginda-siyasi-firsatcilik-pesindeler