Bugün toplanması planlanan Kabine Toplantısı iptal edildi

Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesi aralıksız sürüyor. Alınan tedbirler neticesinde normalleşme adımlarını belli periyotlarda toplanarak açıklayan Bakanlar Kurulu, yeni kararlar için bugün toplanacaktı. İki haftada bir yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın daha önce NATO Liderler Zirvesi nedeniyle erken yapılması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda Önümüzdeki pazartesi yapılması planlanan NATO zirvesi öncesi, kabine toplantısının bugün yapılacağı belirtilmişti.

“Kademeli normalleşmede yeni kararlar alınacak mı, kısıtlamalar gevşetilecek mi'' sorularının yanıtı bu gün yapılması planlanan kabine toplantısının ardından yapılacak açıklamayla belli olacaktı.

BAKAN KOCA HAZİRAN SONUNU İŞARET ETTİ

Ancak dün yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısından sonra açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  önlemlere ilişkin olarak ''Esneme için hazirandan sonra değerlendirme yapılır" şeklinde konuşmuştu.

NATO LİDERLER ZİRVESİ

NATO Liderler Zirvesi önümüzdeki pazartesi günü Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanacak. zirveye NATO’ya üye ülkelerin devlet başkanları iştirak edecek.

Öte yandan zirve öncesi NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’den Türkiye için önemli mesajlar gelmişti. Türkiye'nin çok önemli bir ortak olduğunu belirten Genel Sekreter Stoltenberg, terör örgütü DEAŞ'la mücadeleden sonra da NATO’nun güney sınırında istikrarın sağlanması için birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Türkiye'nin aynı zamanda göçmen ve sığınmacı krizi için de kritik konumda olduğunu hatırlatan Stoltenberg, NATO içindeki farklılıklar ve anlaşmazlıkları aşmak için İttifak’ın önemli bir platform olduğunu söyledi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7278435/bugun-toplanmasi-planlanan-kabine-toplantisi-iptal-edildi