Koronavirüs’ün yeni belirtisi nedir?

Kara mantar vakalarının hızla arttığı ülkede, koronavirüs sonrası oluşan yeni komplikasyon herkesi korkuttu. Başkent Delhi’deki bir hastane tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs olan hastalarda Sitomegalovirüs adlı bir virüs ile ilişkili karın ağrısı ve dışkıda kanama görüldüğü, bu durum ile hastaneye başvuran hastalardan birinin hayatını kaybettiği açıklandı.
 

BAĞIŞIKLIK DÜŞTÜĞÜNDE ORTAYA ÇIKIYOR
 

Açıklamalarda bulunan Dr. Anil Arora,koronavirüs teşhisi konulmasından 20-30 gün sonra karın ağrısı ve dışkıda kan görülmesi gibi semptomlarla hastaneye başvuranların sayısının arttığını söyledi. Arora, Sitomegalovirüsün vücutta asemptomatik bir biçimde var olduğunu, bir kişinin bağışıklığı düştüğünde semptomların ortaya çıktığını belirtti. Dr. Anil Arora, “Covid-19 ve tedavisinde kullanılan ilaçlar bağışıklığı etkileyerek kişiyi diğer enfeksiyonlara karşı daha duyarlı hale getiriyor” diye ekledi.

 

AŞI YAPILMASININ GEREKLİLİĞİ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

 Sık sık yeni komplikasyonlar ile kendini güncelleyen koronavirüs hastalığından korunmanın bilinen tek yolu hala aşılamadan geçiyor. Yapılan aşılar ile maske, mesafe ve temizlik sayesinde bu hastalığa yakalanmamak mümkün. Türkiye’de her  4 kişiden birinin aşı olduğunu açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ,sosyal medyada yaptığı açıklamada ‘’Her 4 kişiden birinin aşısı tamamlandı. Çift doz aşısı yapılanların sayısı 15 Milyona ulaştı. 18 yaş ve üstü nüfusumuzun %25’i artık aşılı. Salgına karşı gücümüzün artması bu oranın yükselmesine bağlı . Aşımızı yaptıralım.’’ İfadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7357442/koronavirusun-yeni-belirtisi-nedir