Ferhan Şensoy'un yakın arkadaşı Rasim Öztekin'in ölümünün ardından yazdığı veda mektup ortaya çıktı

Türkiye 6 ay arayla iki büyük sanatçısını kaybetmenin acısını yaşıyor. 8 Mart tarihinde geçirdiği kalp kriziyle hayata gözlerini yuman Rasim Öztekin'in ölümünün ardından, bugün ise Türk sinema ve tiyatronun duayen isimlerinden olan Ferhan Şensoy'un hayatını kaybettiği bildirildi. Şensoy bir süredir geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle hastanede tedavi altındaydı. Şensoy kızı aracılığında Öztekin'e bir veda mektubu gönderdiği ortaya çıktı. Ferhan Şensoy'un kızı Derya Şensoy, Öztekin'in cenazesinde, "Babam Ferhan Şensoy, Rasim ağabeyin ani, acı, çok erken ve zamansız haberini aldığında pandeminin başından beri olduğu Bodrum'daydı. Sağlığı şu an burada olmaya elverişli olmadı fakat Rasim ağabeye bir veda mektubu var. Onu iletmek istedi" şeklinde ifade etmişti.

MEKTUPTA YAZANLAR

Şensoy, Öztekin’e "Orta oyuncuların amatör konu nöbetçi tiyatrodan yetişti Rasim. Kısa sürede Orta oyunculara katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Orta oyuncularda çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından dolayı sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh'a devretti. Günü geldi, uçtu gitti gökyüzüne, kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885'te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne, buluşuruz gökyüzünde, neşeli bir meyhanede." ifadelerini kullandı. İsmail Dümbüllü'nün Münir Özkul'a devrettiği kavuk, Hasan Efendi'nin kavuğunu, Ferhan Şensoy 2016 yılında Rasim Öztekin'e teslim edilmişti. Şensoy, kavuğunu teslim ettiği Rasim Öztekin'den 5 ay sonra hayatını kaybetti.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7689064/ferhan-sensoyun-yakin-arkadasi-rasim-oztekinin-olumunun-ardindan-yazdigi-veda-mektup-ortaya-cikti