Bizim Evin Halleri'nin Şadan'ından acı haber! Nusret Çetinel kimdir?

Sanat camiası Ferhan Şensoy'ın acı haberinin ardından bir acı haberle daha sarsıldı. Bizim Evin Halleri'nin Şadan'ı Nusret Çetinel, 69 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Nusret Çetinel'in vefat haberi ailesini ve sevenlerini yasa boğdu. Bu acı haberin ardından ünlü ismin hayatı araştırılmaya başlandı. Peki, Nusret Çetinel kimdir ve nereli? Nusret Çetinel neden vefat etti? İşte tüm merak edilenler...

Nusret Çetinel'i Kaybettik

Sanat camiasını yasa boğan bir acı haber de Nusret Çetinel'den geldi. Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Çetinel, 69 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ünlü ismin 1 yıldır kanser tedavisi gördüğü öğrenildi.

Nusret Çetinel Haberleri

Nusret Çetinel Kimdir?

26 Ocak 1952 yılında Ankara'da dünyaya gelen Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı Nusret Çetinel, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Konservatuvarı girdiği yıldan itibaren özel ve devlet tiyatrolarında oynayan Çetinel, 2011 yılında ise Devlet Tiyatroları'ndan emekli oldu. 1976 yılından itibaren TRT televizyonunda dublaj sanatçısı olarak çalıştı. Rafadan Tayfa, Pembe Panterin Dönüşü, Polis Akademisi, Police Story, Tanrının Zırhı, Jetgiller, Cehennem Melekleri 2, Yıldız Savaşları Bölüm 2 gibi projelerde seslendirme yapmıştır. Aynı zamanda da Eyvah Babam, Bizim Evin Halleri, Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Yağmurdan Sonra, Yeşeren Düşler, Hakkını Helal Et, Nazlı Yarim, Tek Türkiye, Son Ağa, Unutma Beni, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Hür Adam, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Muhteşem Yüzyıl, Patron Mutlu Son İstiyor, Sevda Kuşun Kanadında ve İsimsizler gibi yapımlarda da rol üstlenmiştir. 

- Canlı Haber, Magazin bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7695581/bizim-evin-hallerinin-sadanindan-aci-haber-nusret-cetinel-kimdir