Servis aracı trenin altında kalmış ve 7 kişi vefat etmişti servis şoförünün ilk ifadesi herkesi şaşırttı

Trenin bariyerleri kapanmasına rağmen gene de geçmeye çalışan ve yük treninin altında kalan servisin şoförü Çorlu Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuklandı. Şoför Küllü sigortasız çalıştığını söyledi.

 

‘’ TREN RAYININ ÜZERİNE VARDIĞIMDA DA TRENİ GÖRMEDİM’’

Küllü ifadesinin devamında, "Minibüste 12 veya 13 yolcu vardı. Velimeşe Mahallesi'ne seyir halindeyken, ışıklar istikametine yeşil yanıyordu. O yol seyir halinde devam ediyordu, sol tarafa Velimeşe Mahallesi'ne dönecek araçlar için kırmızı ışık yanıp yanmadığını görmedim. Sarı ve siyah renkli araçlar gördüm. Ben deve boynu şeklindeki Çerkezköy istikametine verilen yeşil ışığı gördüğüm için önümdeki araçlar da durduğu için, 'Neden yürümüyor' diye korna çaldım. Önümdeki araç yürümedi geri vitese taktım o aracın sağından geçerek sola döndüm. Velimeşe istikametine giderken tren yolu hemzemin geçitte bariyerleri gördüm. Ben bariyerlerinin birini geçip tren rayının üzerine vardığımda da treni görmedim. Ben ışık da görmedim. Tren yolundaki hemzemin geçitteki sesleri, yani trenin geldiğine dair ikaz sesini de duymadım. Minibüse trenin çarptığını da hissetmedim. Ben gözlerimi açtığımda kaza yaptığımı anladım. Benim şoför yan koltuğumda yolcu yoktu. Bende kemer takılı değildi." dedi.

 
‘’ BARİYERİN KAPALI OLDUĞUNU BARİYERE YAKLAŞTIĞIMDA GÖRDÜM’’


Bilal Küllü, "Şoför koltuğunda iken göz hizanızda ve görüntü kapsamında olan soldan gelen treni görmediniz mi?" sorusuna da cevap veren Bilal Küllü, "Ben yük treninin görmedim, ben bariyerin kapalı olduğunu bariyere yaklaştığımda gördüm. Ben bariyere çarpmamak için hemzemin geçitten geçmeye çalıştım" diyerek kendini savundu.


‘’ DEMEK Kİ GEÇMEMEK GEREKİYORMUŞ’’

Şoför Küllü ifadesinin devamında, "Daha önce bu hemzemin geçitten bariyerler kapalıyken geçtiniz mi?" soruna Küllü, "Ben 4,5 yıldır bu fabrikaya yolcu taşıyorum, günde 8 defa hemzemin geçitten minibüsle geçiyorum. Bu yoldan daha önce başka araçların geçtiğini gördük. O gün de ben geçtim. Demek ki geçmemek gerekiyormuş, araçtaki yolcuların hepsini çok yakından tanıyordum. Kazanın oluşmasından dolayı pişmanım. Ben sola dönüp sarı renkli taksiyi geçtiğimde fark ettim. Ya bariyerlere vuracaktım ya da hemzemin geçitten geçecektim " dedi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7753866/servis-araci-trenin-altinda-kalmis-ve-7-kisi-vefat-etmisti-servis-soforunun-ilk-ifadesi-herkesi-sasirtti