En başarılı belediye başkanları anketinin sonuçları açıklandı!

Seçimlere az bir süre kala siyaset arenası sanki pazar günü seçim olacakmış gibi hareketli. Her gün yeni bir anket sonuçlanırken siyasilerin açıklamaları da seçim gündemine göre belirleniyor. Konuyla ilgili olarak Sonar Araştırma şirketi, Türkiye'nin büyükşehir belediye başkanları ile büyükşehir olmayan illerin belediye başkanlarının, seçmenleri nezdindeki başarı oranlarını saptamak amacıyla bir çalışma yaptı.

19 BİN KİŞİYE SORULDU

En başarılı belediye başkanları anketi ağustos - eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. Yapılan anket kapsamında 19 bin kişinin görüşleri alındı.

EZURUM, İSTANBUL, KOCAELİ

Haberler.com'un aktardığı sonuçlara göre ilk sırada yüzde 60.6 oy oranı ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise yüzde 55.7 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı.

MANSUR YAVAŞ LİSTENİN BEŞİNCİ SIRASINDA

Listenin üçüncü sırasında yüzde 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, dördüncü sırada yüzde 53.6 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise listenin beşinci sırasında yer bulabildi.

Listenin devamı şu şekilde:

6 - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

7 - Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen

8 - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

9 - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer

10- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7759905/en-basarili-belediye-baskanlari-anketinin-sonuclari-aciklandi