Bacanağını öldüren zanlı: İç güveysiydim, bana hak etmediğim şeyler yaşattı

Bolu'da geçtiğimiz yıl, aralarında husumet nedeniyle bacanağı 49 yaşındaki Süleyman Özdemir'i pompalı tüfekle öldüren 39 yaşındaki Fatih Erbaş, hakim karşısına çıkarıldı. Erbaş, mahkemede yaptığı savunma ifadesinde eşinin ailesinin evine yerleşerek iç güveysi olarak yaşadığını ve bacanağının 17 yılda kendisine, kötü muamelelerde bulunduğunu ifade etti. Erbaş, "Ölen akrabamla 17 yıldır husumetliydik. İç güveyisi olarak aileyle birlikte yaşıyordum. 17 yıl bana hak etmediğim şeyleri yaşattılar. Bir insanı öldürecek birisi değilim" ifadelerini kullandı.

POMPALI TÜFEKLE BACANAĞINA ATEŞ AÇTI

Geçen sene haziran ayında Demirciler Mahallesi Sincan Caddesi'nde miras meselesi nedeniyle aralarında husumet bulunan Fatih Erbaş ile bacanağı Süleyman Özdemir arasındaki tartışma, çok sürmeden kavgaya dönüştü. Erbaş, otomobilinden aldığı pompalı tüfekle Özdemir'e vurdu. Süleyman Özdemir, başına ve bacağına isabet eden kurşunlar nedeniyle hayatını kaybetti. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim olan Fatih Erbaş, işlemlerinin ardında sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Fatih Erbaş hakkında, 'Kasten öldürme' suçlamasıyla Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde davası görüldü.

"17 YILDIR HUSUMETLİYDİK"

Hakim karşısına çıkan Fatih Erbaş, duruşma salonunda taraf yakınları ve avukatları da bulundu. Son savunmasını yapan Fatih Erbaş, mahkemeye sunduğu 5 sayfalık savunmasında,"Ölen akrabamla 17 yıldır husumetliydik. Süleyman, benim bacanağım olurdu. İç güveyisi olarak aileyle birlikte yaşıyordum. 17 yıl bana hak etmediğim şeyleri yaşattılar. Bir insanı öldürecek birisi değilim. Olay günü bacanağım ve diğer akrabalar evime sopa demirlerle gelip bana saldırmak istediler. Ben de kendimi savundum ve pompalı tüfekle ateş ettim. Kesinlikle kastım yoktu. Eşim ise sürekli olarak 17 yaşındaki oğlumu istemiyor ve evden kovuyordu. Bu olaydan önce de oğlumu evden kovdu. Bunları hep içime attım. Cezaevindeyken, ziyaretime gelen kızlarım, 'Baba ne zaman eve geleceksin' diyerek soruyor. Eşim ise hep sinirli birisiydi. 4 çocuğuna bakamadığı için böyleydi. Çok pişmanım." ifadelerini kullandı.

MÜEBEET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Duruşmada konuşma yapan Süleyman Özdemir'in eşi Hatice Özdemir ise, "Bu adam beni eşimden ayırdı. Benim canımı aldı. Onun ömür boyu cezaevinde yatmasını istiyorum" ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, Fatih Erbaş hakkında 'Kasten öldürme' suçundan bir tahrik indirimi uygulanmadan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına yönünde kararını verdi.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7772464/bacanagini-olduren-zanli-ic-guveysiydim-bana-hak-etmedigim-seyler-yasatti