Güven kaybeden Bitcoin için Analistler Paylaştı, Bitcoin’in Yeni Hedefi 180 Bin Dolar !

Bitcoin, son dönemde oldukça kırılgan hareketleri sebebiyle 50 bin doların üzerinde tutunmakta ve kendisini yukarı atmakta oldukça zorluk çekiyor. Bu da destek bulamayan Bitcoin yatırımcılarını piyasa içerisinde ikilemde bırakıyor.

Analistlerin Genel Bakışı Olumlu

Yatırımcı ve ünlü bir analist olan Pentoshi, “50 bin dolar desteği kabul görürse 60 bin doların üzerine çıkışı çok kısa sürede olabilir. Destek 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin de üzerinde seyrediyor” diye konuyu bizler için özetledi.

2021 sonuna kadar 180 bin usd

Analistler için yıl sonuna kadar 180 bin dolara ulaşması bekleniyor. 180 bin dolar olan Bitcoin hedefi, stok akış fiyat model takipçileri, hatta özellikle bu modelin yatırımcısı tarafından da destekleyici nitelikte veriler sunuyor. Stok akış fiyat modeline göre yılsonu ulaşması gereken rakam 135 bin doların üzerinde.

Bitcoin piyasası geçtiğimiz yıllarda yılın bu dönemlerinde pek de olumlu performans gösteremeyen Bitcoin bu defa bu algıyı ortadan kaldıracak gibi görünse de tekrar tehlike sinyallerinin çalınmasıyla riskli bekletişine devam ediyor. Önümüzdeki günlerde kurumlardan gelecek Bitcoin yatırım açıklamaları sayesinde piyasa biraz da olsa hareketlilik kazanabilir.

Yükselmesi için kullanıcılara  güven verilecek

Verilerin ve analizlerin tamamı gösteriyor ki, yaz aylarında büyük kuruluşların ve kurumların Bitcoin satın aldığını görüyoruz. Bu satın alınan kripto verilerinin detaylarını da önümüzdeki günlerde açıklamak zorunda olan kurumlar da bulunuyor. Bu sebeple, ünlü ve güven verici firmaların açıklayacağı Bitcoin haberleriyle piyasanın fazlaca hareketlenmesini teşvik edici destek gelebilir.

Bu tip açıklamalarla geçmiş dönemde hızlı yükselişler geldiğini görmüştük. Bunlar da küresel finans piyasaların durumuna bağlı olarak Bitcoin’i hızlı bir atağa çıkartabilir.

Kimi gerçekçi analistlere göre önümüzdeki aylarda olumlu haber rüzgarlarıyla piyasanın hareketlenmesi Bitcoin’i 75-100 bin dolar bandında tutabileceği görüşünde. Şuan ki kırılgan piyasa koşullarını göz önünde bulundurursak bunun daha gerçekçi bir hedef olduğu söylenebilir. Ayrıca kripto paranın ülkeler içerisinde her geçen gün bir çok yerel borsa ve yerel kuruluşla bağlantılı olarak küresel çapta destekleniyor olması da ani bir yükseliş trendine girilmesi halinde kimsenin yakalayamayacağı bir hızda yükselişin görülebileceği algısını da yansıtıyor. Bu piyasa koşullarını da göz önüne aldığımızda 180 bin dolar seviyesi kripto para piyasası için hayal olmaktan çıkabilir.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7776225/guven-kaybeden-bitcoin-icin-analistler-paylasti-bitcoinin-yeni-hedefi-180-bin-dolar