Koronavirüsün belirtileri değişti! Koronavirüsün belirtileri neler?

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınıyla mücadele hız kesmeden devam ederken salgınla ilgili tüm gelişmeler yakından takip ediliyor. Hem ortaya çıkan varyantlar hem de virüsün belirtilerinde yaşanan değişiklik önemle mercek altına alınıyor. Son olarak İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre hastalığın ilk 5 belirtisi değişti. İşte koronavirüsün değişen 5 belirtisi, varyantların en yaygın belirtileri ve tüm detaylar...

Koronavirüsün Belirtileri Değişti

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını maalesef hala devam ediyor. Salgınla mücadele de hız kesmeden sürerken tüm gelişmeler de yakından takip ediliyor. Şimdiye kadar 5 milyon kişinin hayatını kaybettiği virüsün en dikkat çeken varyantı ise ilk olarak Hindistan'da görülen Delta varyantı oldu. Hürriyet'te yer alan habere göre, İngiltere'de yapılan son incelemelerde varyantlar ve aşı olan kişilerde farklı semptomlar görülmesi sebebiyle koronavirüs belirtilerinin değiştiği aktarıldı. Virüsün 5 yeni belirtisi ise yüksek ateş, titreme, devamlı öksürük, koku kaybı ve değişikliği, tat kaybı ve değişikliği olarak açıklandı. Uzmanlar ise bu belirtilere sahip olan kişilerin aşı olsa bile mutlaka test yaptırması gerektiğini belirtiyor. 

Koronavirüs Belirtileri

Varyantların Belirtileri

Öte yandan uzmanlara göre yukarıda belirtilen semptomlar sadece en yaygın 5 semptom. Mu ve Delta varyantlarına yakalanan kişilerde görülen semptomlar ise aşağıda belirtilen şekilde.

- Titreme

- Yüksek ateş

- Devamlı öksürük

- Tat kaybı veya değişikliği

- Koku kaybı veya değişikliği

- Baş ağrısı

- Olağandışı yorgunluk

- Bilinçte bulanıklık

- Boğaz ağrısı

- Ağız veya dilde meydana gelen değişiklikler

- Deri döküntüsü

- Kırmızı ve ağrılı parmaklar veya ayak parmakları

- Göğüs darlığı

- Nefes darlığı

- Boğuk ses

- Kas ağrıları

- İshal

- İştahsızlık

- Karın ağrısı

- Burun akıntısı

- Hapşırma

- Canlı Haber, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7780214/koronavirusun-belirtileri-degisti-koronavirusun-belirtileri-neler