Hafta sonu eğitimi geliyor! Cumartesi-Pazar okula gidilir mi?

Uzun bir zorunlu aranın ardından yeniden yüz yüze eğitime başlanan okullarla ilgili soru işaretleri bir türlü son bulmuyor. Koronavirüs salgınının gölgesinde yeniden açılan okullarla ilgili tedirginlik sürüyor.  Eğitim, salgının gölgesinde devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı ise öğrencilerin salgın sebebiyle yeniden okuldan uzak kalmaması için yeni tedbir planları hazırlıyor. 

Okullar İçin Yeni Tedbir Hazırlıkları

Koronavirüs salgını ne yazık ki etkisini devam ettiriyor. Salgın sebebiyle hem öğrenciler hem de öğretmenler uzun bir süre okullarından uzak kalırken geçtiğimiz haftalarda yüz yüze eğitim yeniden başladı ve öğrenciler okullarına kavuştu. Şimdi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda yüz yüze eğitimin devam etmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı çok titiz bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda okullar için yeni tedbir planları gündemde.

Yüz Yüze Eğitim Son Dakika Haberler

Hafta Sonu Eğitimi

Okullarda yüz yüze eğitimin yeniden başlamasıyla birlikte öğrenci velilerinin salgının gölgesinde başlayan eğitim için tedirginlikleri arttı. Maalesef eğitim salgın sebebiyle uzun bir zorunlu ara vermek zorunda kalmıştı. Bu sebeple artık okulların açık kalması büyük bir önem taşıyor. Bu süreçte havaların soğuması ile birlikte vatandaşların kapalı alanları daha fazla kullanacak olması ile temasın artması ve bunun da vaka sayılarına yansıması öngörüsü ile bu durumdan okulların olumsuz etkilenmemesi için hazırlıklar hız kazandı. Bu kapsamda önümüzdeki haftalarda durum yakından takip edilecek. Ekim ayında ise genel bir değerlendirme yapılacak ve gerekmesi durumunda yeni tedbirler hemen devreye sokulacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın ise üzerinde durduğu 3 formül bulunuyor. Bunlar iller okullarının durumuna göre ikili eğitim, yüz yüze eğitim modelinde sınıfların seyreltilmesi ve hafta sonu da eğitimin devamı ile öğretmen takviyesi gibi başlıklar olarak karşımıza çıkıyor. 

- Canlı Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7795208/hafta-sonu-egitimi-geliyor-cumartesi-pazar-okula-gidilir-mi