Soğuk hava ve yağmur geliyor! Meteoroloji uyarıda bulundu

Türkiye, Çarşamba gününden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisinde olacak. Hafta sonu boyunca süreceği tahmin edilen yağışlı hava yüksek kesimlerde ise kar yağışı şeklinde görülecek.

İKİ BÖLGEDE ŞİDDETLİ YAĞIŞ GÖRÜLECEK

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, "Bu yağışlı sistemle birlikte ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi'nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor" ifadeleri kullanıldı.

SICAKLIKLAR 10 DERECE DÜŞECEK

Açıklamanın devamında ise, "Sıcaklıkların ise Çarşamba günü akşam saatlerinde Marmara Bölgesi'nden başlayarak Perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (1800 m rakım ve üzeri) beklenen yağışların bu sıcaklık düşüşü ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.” İfadeleri yer aldı

HAFTA SONU SICAKLIKLAR NORMALE DÖNECEK

Soğuk havanın ne zaman biteceği konusunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü, “Soğuk ve yağışlı sistemin Cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olduktan sonra ülkemizi hafta sonunda terk etmesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte görülecek kuvvetli yağışlar ile kuzeydoğu bölgelerimizin rakımı yüksek olan yerlerinde görülebilecek zirai don hadisesine karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı, güncel tahmin ve uyarılarımız takip edilmelidir" açıklamasında bulundu.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7811073/soguk-hava-ve-yagmur-geliyor-meteoroloji-uyarida-bulundu