Kılıçdaroğlu’nun ‘Kürt sorunu’ çıkışına Bahçeli’den yanıt geldi

Devlet Bahçeli, "HDP'yi meşru organ görmek demek PKK'yı muhattap almak demektir. HDP meşru bir organ değil, terör örgütü PKK'nın mazbata almış maskeli halidir" açıklamasında bulundu.


 
‘’OLMAYAN BİR SORUNU VARMIŞ GİBİ SUNUYOR’’


 
Bahçeliaçıklamasının devamında, "Kılıçdaroğlu, olmayan bir sorunu varmış gibi sunarak HDP’yle sürdürdüğü yasak ilişkiyi ve ahlaksız ortaklığı resmileştirme, kaldı ki meşrulaştırma arayışına girmiştir" dedi.
Bahçeli açıklamasının devamında; "HDP, meşru bir organ değil, terör örgütü PKK’nın mazbata almış maskeli halidir. Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur" ifadelerini kullandı.


MEŞRU ORGAN


 
CHP Lideri Kılıçdaroğlu bir röportajında; , "Siyaset kurumunun 35-40 yıldır çözemediği bir Kürt sorunu var. Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz. Parlamentoya gelmiş, dolayısıyla parlamentonun içinde bulunuyor, görevini yapıyor. Bu sorun çözülecekse meşru bir organla biz bu sorunu çözebiliriz" diyerek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazeteciye yaptığı açıklamada, “HDP’nin parlamentoda olması çok önemli" ifadesinde bulunmuştu. Bu paylaşımın üzerine iktidardan tepki geldi.


 
İYİ PARTİDEN DESTEK


 
İyi partili Musavat Dervişoğlu da Kılıçdaroğlu’nun bu davranışının doğru olduğunu çözümün İmralı’da değil bu yolla çözülebileceğini söyleyerek bu açıklamayı desteklediklerini söyledi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7815710/kilicdaroglunun-kurt-sorunu-cikisina-bahceliden-yanit-geldi