MHP’den 7 ihraç geldi ihraç edilen Nazif Okumuş açıklamalarda bulundu

MHP’de bugün Merkez Disiplin Kurulu toplanmış ve Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atila Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılması kararlaştırılmıştı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bir açıklama yaparak ihracın nedenini belirtmişti: “MHP üyesi olup geçmişte partimizin saflarında görev alan, ancak daha sonra liyakatsizlikleri sebebiyle teşkilatlarımızdan ayıklanan bazı isimler; son yıllarda hemen her kurultay öncesinde veya her seçim döneminde ortaya çıkarak camiamız içinde fitne ve tefrika üretmek için çaba sarf etmişlerdir. Bu gibiler, MHP’ye üyelikleri sürerken; gittikleri çıkar mahfillerinde, merdiven altı ve taşeron oluşumlarda hâlâ MHP aleyhinde faaliyet göstermektedir. Kerameti davanın mehabetinde değil, kendilerinde gören ve egolarına yenik düşen söz konusu tefrika ve fitne bağımlıları için, partimizce yasa ve tüzük kurallarının işletilmesi kaçınılmaz hâle gelmiştir” ifadelerini kullandı.

‘’ALPASLAN TÜRKEŞ İLE BERABER BU MÜCADELELERİ BASINDA VEREN İSİM OLDUM’’


Eski milletvekili Nazif Okumuş ihracından sonra şu açıklamalarda bulundu; “Ben yıllardır MHP’de çok ciddi mücadelelere önderlik ettim ve tavırlar ortaya koydum. Alpaslan Türkeş ile beraber bu mücadeleleri basında veren isim oldum. Sonraki yıllarda şartlar bizi getirdi ve Devlet Bahçeli ile birlikte siyaset yapma durumu söz konusu oldu. Biz Devlet Bahçeli’yi sakin, herkesi toparlayabilecek makul bir isim olarak gördük ve gerçekten sevdik. Ama sonraki yıllarda, özellikle 2002’den sonra ortaya koyduğu politik üslupla ters düştüm. Sayın Bahçeli ve etrafındaki bir takım arkadaşlarının ortaya koyduğu politik üslubun, hem MHP’nin varoluş felsefesi hem de Türk devletinin talepleriyle örtüşmediğini düşünerek bunun karşısında yer aldım. Biz bu süreci makul ve saygı çerçevesinde götürdük ama onlar hakaret ederek, küfrederek, millete rağmen tepeden inme bir anlayışla baskıcılık yaparak bu işi sürdürmeyi tercih etti. Bugün de bizi MHP’den atmışlar. İhraç edilen arkadaşlarla parti içerisinde aynı mücadeleyi çeşitli mahfillerde vermiş insanlarız, birbirimizi biliriz ama birlikte mevcuda karşı ortak bir siyasi mücadelemiz yoktu. MHP yönetimi, yanlış duruş ve politikası yüzünden her geçen gün irtifa kaybedecek. Bizim gibi ihraç edilenler ise her zaman toplumsal anlamda karşılık bulacak.

DAVA AÇMAM


MHP’ye karşı böyle bir dava açmam söz konusu olamaz. Çünkü geçmişte toplumun da bildiği, yüzde yüz haklı olunan meselelerde hukuktan nasıl kararlar çıkardıklarını bilirim. Biz vicdanlarda MHP’den atılmış insanlar değiliz. Türk milleti, bu kararı alanları da her zaman vicdanlarda yargılayacak ve asla affetmeyecek. Bugün MHP’den tekrar ihraç edilmişim. Atila Kaya ile birlikte yeniden ihraç edilmemden büyük bir gurur duydum. Devlet Bey sonrasına hesap yapanlara, Allah’ın ve tarihin de bir hesabı olduğunu hatırlatmak isterim”

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7830261/mhpden-7-ihrac-geldi-ihrac-edilen-nazif-okumus-aciklamalarda-bulundu