Arda Yurtseven Mavi Balina oyunu kurbanı mı?

Talihsiz Arda’nın bisikleti ile Aydos Ormanına girdiği ve bir daha da oradan da hiç çıkamadığı öğrenildi. Küçük çocuğun telefon sinyalleri ormandan gelince ormanın içi polis ekiplerince didik didik aranmaya başlandı.

"SOSYAL MEDYADA ÖYLE SÖYLENİYOR BİZ DE ORADAN DUYUYORUZ’’

Arda Yurtseven’in dayısı Ali Kaya  Sabaha anlattı. Ali Kaya; "Sosyal medyada öyle söyleniyor biz de oradan duyuyoruz. Henüz araştırma sonuçları elimize geçmedi. Elimizde öyle bir kanıt yok. Evdeyken oyun oynama gibi bir durumu yoktu. Öyle bir şey var mı yok mu bilemiyoruz" dedi. Cinayetten şüphelenip şüphelenmediklerinin sorulması üzerinde, 'Hayır yok' yanıtını verdi.

NOT VAR MI BİLMİYORUZ

"Evden ayrılmadan önce ailesine bir not bırak mı?" sorusuna da, :"Emniyet, yanındaki çantasına el koydu. Çantanın içindekiler araştırılacak. Bir not var mı yok mu bilemiyoruz…" ifadesini kullandı. Ayrıca genç Arda’nın son günlerde durgunlaştığı da öğrenildi.

MAVİ BALİNA OYUNU

Mavi balina oyunu tüm aileleri korkutan bir oyun oldu. Oynayan kişiye 50 görev veren oyunda her görev bir öncekinden daha da zor oluyor ayrıca küçük çocukların beynini yıkayan oyun son seviyelerde, "yüksekten atlayarak ya da kendini asarak" çocuğun kendisini öldürmesini yada ailesine zarar vermesini istiyor. Rusya'da 2016 yılında Nisan ve Kasım ayları arasında 130'dan fazla çocuk bu oyun yüzünden intihar etti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7834281/arda-yurtseven-mavi-balina-oyunu-kurbani-mi