Fırtına nedeniyle balık fiyatları arttı

Balık sezonunun 1 Eylül’de başlamasıyla balıkçılar ‘Vira Bismillah’ dedi. Fakat Karadeniz'de 1 haftadır etkisini gösteren fırtına yüzünden birçok balıkçı denize açılamadı. Balıkçıların denize açılamaması nedeniyle tezgahlarda birçok balığın fiyatı arttı.

FIRTINA NEDENİYLE DENİZE AÇILAMADILAR

Yeteri kadar balık avlanmadığı için balık fiyatları tezgahlarda el yakıyor. Sinop’ta balıkçılık yapan İsmail Değer, fırtına yüzünden denize açılmadığını belirterek, "Fırtına 1 haftadır devam ediyor, teknelerimiz yatıyor, denize çıkamıyorlar. Bu durum da balık fiyatlarına yansıyor'' ifadelerini kullandı. Tezgahlarda yeteri kadar balığın olmadığını ifade eden Değer, ''Dün 20 TL’ye sattığımız palamutları bugün 40 TL’ye satıyoruz. Gönül isterdi ki halkımıza ucuz palamut ve hamsi yedirelim'' dedi.

BALIK FİYATLARI ARTTI

Balık satın almak isteyen Rafet Arabacı da “Balık kimisine göre pahalı, kimisine göre ucuz. Balık seviyoruz” dedi. Balık almaya gelen bir diğer müşteri Selim Değer de “Şu anda balık fiyatları normal zaten balıklar da yeni çıkıyor. Gayet güzel, balığı çok seviyoruz. Ben istavrit aldım, kilosu 20 TL. İleride balık bollaştığında bu fiyatlar daha da düşecek” ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7836889/firtina-nedeniyle-balik-fiyatlari-artti