Cani koca eşine 2 gün boyunca işkence ederek öldürdü

Kocaeli'nin Derince ilçesinde dün gece saatlerinde meydana gelen olayda, 3 yıl önce evlenen 23 yaşındaki Hatice Senem, aralarında tartışma çıktığı eşi Mehmet Senem tarafından öldürüldü. Aralarında yaşanan tartışmanın kısa süre içerisinde büyümesi üzerine Mehmet Senem, bebeğinin annesi Hatice Senem’in kafasına sert bir cisim ile vurdu.

İKİ GÜN BOYUNCA İŞKENCE GÖRMÜŞ

Olay sesini duyan çevre sakinlerinin ihbarı ile olay yerine 112 Acil Yardım ve polis ekipleri gönderildi. Kısa sürede içerisinde olayın yaşandığı eve gelen sağlık ekipleri, Hatice Senem'in öldüğünü fark etti. Yapılan yapılan olay yeri incelemelerinin ardından genç kadının cansız bedeni hastane morguna kaldırılırdı. Cinayet zanlısı Mehmet Senem ise emniyete götürülmek üzere polis ekiplerince gözaltına alındı. Hatice Senem’e yapılan otopsisinde 2 gün boyunca şiddetli işkence gördüğü ve darp edildiği tespit edildi.

9 AYLIK BEBEĞİ ARKASINDA KALDI

Kızının 9 aylık bebeği olduğunu ifade eden baba Hüseyin Kurban, "Kocaeli, eşi tarafından darp edilecek cani bir şekilde öldürüldüğü tespit edildi. Tüm kadın cinayetlerine karşı olanların bizi desteklemesini istiyorum. Mahkemede en ağır cezanın uygulanmasını diliyorum. Kızımı katleden bu caninin en büyük, ağırlaştırılmış cezayı almasını istiyorum. Kızım 3 yıl önce evlendi. Bir de 9 aylık çocuğu var. Çocuğunu da bırakarak kızımın kafasına sert bir cisimle darbe vurarak katletti bu cani. Bunların kısa sürede cezaevinden çıkmaması için devletimizden yardım bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

''BİZ AŞİRETİZ, ADAM KESERİZ''

Ayrıca kızının ölmeden önce işkence gördüğünü aktaran Hüseyin Kurban, "Hep öldüreceğim derdi bize. Biz 'Bırak kızımızı, getir bize teslim et' deyince bizi de tehdit etti. Her gün tehdit ediyordu. Her eve gittiğimizde 'Biz aşiretiz, adam keseriz' diyerek kızımı bu hale getirdi. Cuma gününden bu yana, 2 gündür kızımı işkence yaparak tespit etti savcımız" dedi.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7836966/cani-koca-esine-2-gun-boyunca-iskence-ederek-oldurdu