Eski uzman çavuş, eşini ve çocuklarını boğdu

Eski uzman çavuş olan baba ifadesinde; Eve gelen oğluma ilaçlı ayran içirmek istedim. 'Baba bu acı' diyerek içmek istemedi. Ben de boğdum. En son eve gelen kızımı da boğdum" dedi.

İŞİNDEN ATILMIŞ


Uyumsuz davranışları nedeniyle babanın uzman çavuşluk sözleşmesinin 6 ay önce yenilenmediği öğrenilen 47 yaşındaki Turgay Mert bir komşusunu aramış ve “Evimin anahtarı posta kutusunda. Anahtarı al içeri gir. Ancak çok kötü şeylerle karşılaşacaksın. Kimseye haber verme. Sadece sen bak” demişti.
Evin ışıklarının yandığını gören komşu H.A. olayı polise anlatarak yardım istedi.

TÜRK BAYRAKLARI


Olay yerine polis ekipleri geldi eve giren ekipler yerde yatan Aynur Mert ile çocukları Aleyna (16) ve Ahmet Ali Mert'i (14) buldu. Cenazelerin üzerinde Türk bayrakları seriliydi. Ayrıca baba Turgay Mert'in askeri üniforması da koltuğa serilmişti.

''BABA BU ACI''


Yakalanan baba ifadesinde, “Ardından İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi’nde öğrenci olan oğlum Ahmet Ali’yi bekledim. O da gelince içine uyku ilacı attığım ayranı içirmek istedim. ‘Baba bu acı’ diyerek içmek istemedi. Onu da boğarak öldürdüm. Daha sonra aynı lise okuyan kızımı bekledim. Dershaneye gitmişti. Kızım da gelince onu da boğarak öldürdüm. Cinayetlerin ardından Osmaniye’ye gittim" diyerek olayı anlattı.
Cenazeler defnedilmek üzere memleketleri olan Osmaniye’ye götürülürken baba tutuklanarak ceza evine gönderildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7858346/eski-uzman-cavus-esini-ve-cocuklarini-bogdu