Kılıçdaroğlu: Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık istedi

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu, "Pozitif ayrımcılık yapacaksanız yönettiğiniz beldenin yoksul mahallelerinden başlayacaksınız" dedi.

 

‘’ŞU SOKAKTAN YETERİ KADAR OY ALMADIM. SAKIN BÖYLE BİR ŞEYE GİRMEYİN’’

 

Kılıçdaroğlu hangi mahalleden oy alıp almadığınıza bakmadan özellikle yoksul mahallelere daha da ayrımcılık yapın diyerek belediye başkanlarına seslendiği konuşmasında, "Bütün belediye başkanı arkadaşlarıma, yerel seçimlerden önce şunu söyledim. Makamınıza oturduğunuz andan itibaren kentin tümünü kucaklayacaksınız. Şu mahalle bana oy vermedi, şu sokaktan yeteri kadar oy almadım. Sakın böyle bir şeye girmeyin. Eğer bir yere pozitif ayrımcılık yapacaksanız belde olarak yönettiğiniz beldenin yoksul mahallelerinden başlayacaksınız" ifadelerine yer verdi.

‘’ KENDİNİ KENT YAPAN O KENTİN TARİHİDİR AYNI ZAMANDA"

Mersin'de nakliyecilerle de bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu Mersin’de açılışını yaptığı Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nin açılış töreninde kentin mimarisine de ilgi gösterilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, "Kentin mimarisi olsun, estetiği olsun, kente uzaktan baktığınız zaman keyif almalısınız. Bir bina çok yüksek, bir bina çok düşük olmamalı. Estetiği kentin, doğası, kentin tarihiyle uyumlu olmalı. Kendini kent yapan o kentin tarihidir aynı zamanda." dedi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7940029/kilicdaroglu-yoksul-mahallelere-pozitif-ayrimcilik-istedi