Fransa'da camiye İslam’a hakaret içeren mektup

Fransa'nın Strazburg kentinde yapımı devam eden camiye gelen mektubun başlığı" Savaş ilanı" olarak yer aldı. Mektupta "Fransa'da İslam dinine yer olmadığı" yazdı. Ayrıca mektupta "Elbette cemaatinizin çoğu İslam'ı seçecek. O zaman neden Fransa'da kalıyorsunuz?" denildi.


‘’TÜM MÜSLÜMANLARA BU TÜR TEHDİTLER GELİYOR’’


Milli Görüş Teşkilatları Doğu Fransa Bölge Başkanı Eyüp Şahin, AA muhabirine bir açıklama yaparak, , "Daha önce de 'Sizin ve ailenizin adresini bulduk. Hepinizi öldüreceğiz. Caminin ortasına bomba yerleştireceğiz' tarzında tehditler de oldu. Bu tehditler genelde tüm Avrupa'da oluyor. Tüm Müslümanlara bu tür tehditler geliyor ama burası Avrupa'nın en büyük külliyesi olması hasebiyle herhalde biraz daha fazla ilgi çekiyor. Biraz daha fazla ses getirebilmek amacıyla bu tür tehditleri biz daha sık yaşıyoruz." dedi.


‘’ ŞU ANDA MADDİ SIKINTILAR ÇEKİYORUZ’’


Şahin yaşadıkları sıkıntılara değinerek, "Kaba inşaat bittikten sonra iş bitmiyor, asıl iş o zaman başlıyor. Şu anda maddi sıkıntılar çekiyoruz. Kaba inşaatımız borçla bitmiş olacak. İnce işçiliğini nasıl başlatacağız, biz de onu düşünüyoruz. Caminin hızlı şekilde ilerleyebilmesi için maddi kaynaklara ihtiyacımız var. Bizler de kardeşlerimizden buraya bağış yapmalarını talep ediyoruz. İnsanların geldiği zamanda çocuğundan yaşlısına kadar zaman geçirebileceği bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz." diye açıkladı.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7943148/fransada-camiye-islama-hakaret-iceren-mektup