Ege Denizi'nde 6 şiddetinde deprem! İzmir'de şiddetli şekilde hissedildi

Ege Denizi'nde yer alan Girit Adası'nda 6 şiddetinde deprem meydana geldi. Merkez üssü Girit'in doğusu olarak belirtilen depremin şiddeti ise 6,3 olarak açıklandı. Girit'te bazı ev ve iş yerlerinin deprem sebebiyle hasar gördüğü bilgisine ulaşılırken şiddetli sarsıntı İzmir, Muğla, Aydın ve Denizli'de de hissedildi. 

Ege Denizi'nde Şiddetli Deprem

Ege Denizi'nde yer alan Girit Adası'nda meydana gelen şiddetli deprem Türkiye'de de 4 ilde hissedildi. AFAD, depremin yerin 6.6 kilometre derininde gerçekleştiğini aktardı. Türkiye'de Muğla, İzmir, Aydın ve Denizli'de hissedilen deprem Girit'te ise Kandiye ve Doğu Girit bölgesinde şiddetli bir şekilde hissedildi. 

Son Dakika Deprem Haberleri

Can Kaybı Yok

Şiddeti 6.3 olarak aktarılan depremle ilgili Sitia Belediye Başkanı George Zervakis'ten açıklama geldi. Zervakis, şu ana kadar herhangi bir can ve mal kaybı  olmadığını fakat kırsal bölgelerdeki iletişimin güçlükle yapılabildiğini söyledi. Lassithi ilindeki bazı ev ve iş yerlerinde ise çatlaklar meydana geldiği ve ada halkının büyük bir panik yaşadığı, ev ve iş yerlerine giremediği bilgileri de paylaşıldı. 

Ekipler Önlem Aldı

Yunanistan'ın en büyük adası olarak bilinen Girit'te meydana gelen şiddetli deprem sebebiyle büyük bir panik yaşandı. Yunanistan'da her ihtimale karşı bölgeye sevk edilen ekiplerin depremde hasar alan ve çökme tehlikesi bulunan binaların çevresinde önlem aldığı öğrenildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7962158/ege-denizinde-6-siddetinde-deprem-izmirde-siddetli-sekilde-hissedildi