İETT şoförü "Psikolojim bozuldu" dedi yolcuları indirmeye çalıştı

İçinde yolcuların bulunduğu hareket halindeki Ümraniye'de bir İett aracının şoförü yolculardan inmelerini istedi. İnmek istemeyen yolcular ve şoför arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Şoför, inmek istemeyen yolculara, "Vergiyi bana mı veriyorsun ulan. Benim kaç tane raporum var biliyor musun" dedi.

 ''AŞAĞI İNİN DEVAM ETMİYORUM''

Birkaç gün öne yaşanan olayda 17.00 saatlerinde Ümraniye Necip Fazıl Mahallesi Çekmeköy Sapağı durağından yolcu alarak 19S hat numaralı Kadıköy Yenidoğan seferi yapmaya devam eden bir İETT şoförü, Çekmeköy Sapağı durağına geldiği sırada aracı durdurarak yolculara psikolojisinin bozulduğunu ve daha fazla ilerlemeyeceğini söyledi ve yolculardan otobüsten inmesini istedi. Vatandaşlara otobüsten inmelerini söyleyen İETT şoförü, otobüste bulunan yolculara, 'aşağı inin devam etmiyorum' diye tepki gösterdi. İETT şoförü ve otobüsten inmek istemeyen vatandaşlar arasında gerilim oldu.

''NE VERGİSİ KARDEŞİM BANA MI VERİYORSUN''

Kameralara yansıyan görüntülere göre Bir yolcu, 'benim vergimle gidiyorsun' dedi. Bunun üzerine vatandaşa çıkışan İETT şoförü "Ne vergisi kardeşim, bana mı veriyorsun ulan vergiyi? Benim kaç tane raporum var, sen biliyor musun. Öldürecek misiniz beni" diye bağırmaya başladı. İETT şoförü ile yolcular arasında yaşanan araçtan inme tartışmasının anları yolcuların çektiği cep telefonu görüntülerine de yansıdı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7966133/iett-soforu-psikolojim-bozuldu-dedi-yolculari-indirmeye-calisti