Vahşet! Önce kaynar suyla işkenceye uğradı sonra boğuldu en son ormanda yakıldı

Olayla ilgisi olduğu belirlenen 13 şüpheli gözaltına alınırken şuan başka bir suç nedeniyle hapiste bulunan Olcay Altundağ ve 4 kişinin tutuklanmasına karar verildi.

MODELLEME YÖNTEMİ


Bornova  Çamkule Mahallesi 4709 Sokak’ta 8 Aralık 2018’de bir ceset bulunmuştu. Ceset İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılarak kimlik tespiti yapılmaya çalışılmıştı. Kimlik tespiti yapılamayan kadın cesedi kimsesizler mezarlığına defnedilmişti. Kimlik tespiti yapılması için modelleme yöntemi ile yüzünü tekrar şekillendirilmesi için mezardan çıkarılan cesetten fotoğraf elde edildi. O dönem kayıp olan 796 kayıp kadın incelendi. Kayıp olan kişilerin ailelerinden DNA örnekleri de alan polis bulunan cesedin kimliğini Özler Yörük olarak belirledi.


POLİSTEN EŞ ZMANALI OPERASYON
 


Bedenin boğulduğu ve sonra da yakıldığını tespit eden polis birimleri 12 Ekim 2021 tarihinde İzmir'de 5, Malatya'da 1 ve Aydın'da 1 olmak üzere toplam 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyerek şüphelileri yakaladı. Genç kadının Olcay Altundağ’ın işlediği suçları polise ihbar ettiği bunun üzerine hapse giren Altundağ’ın hapisten çıkınca kadınla kavga ettiği belirlendi.

 

İTİRAF GELDİ


 
Şüpheliler cinayeti itiraf etti. Özler Yörük'e Buca 3 gün işkence yaptıklarını, daha sonra da Yörük'e kaynar su döktüklerini, boğularak öldürdüklerini daha sonra da cesedini halıya sararak ormanlık alana götürüp, yaktıklarını itiraf ettiler.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/7981007/vahset-once-kaynar-suyla-iskenceye-ugradi-sonra-boguldu-en-son-ormanda-yakildi