Film setinde oyuncu Alec Baldwin yönetmeni öldürdü

Alec Baldwin yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği Rust filminin çekimlerinde kurusıkı tabancayı ateşleyen ünlü oyuncu iki yönetmeni yanlışlıkla vurdu.


ALEC BALDWİN YÖNETMENİ YANLIŞLIKLA VURDU


42 yaşındaki görüntü yönetmeni Hutchins hemen New Mexico Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ünlü yönetmen için yapılan tüm müdahaleler sonuçsuz kaldı ve yönetmen hayatını kaybetti.


DİĞER YÖNETMEN TEDAVİ ALTINDA


48 yaşındaki filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza da Christus St. Vincent Bölge Tıp Merkezi'nde tedaviye alındı. Olay hakkında soruşturma başlatıldı yaşanan korkunç olayın kaza olduğu düşünülürken her ihtimal değerlendiriliyor.


SİLAH TEKLEMİŞ


63 yaşındaki oyuncu Baldwin yaşanan olaydan sonra gözyaşlarını tutamazken bir açıklamada bulunmadı. Baldwin'in sözcüsü yaşanan korkunç olayın sette boş bir pervane tabancasının teklemesiyle ilgili bir kaza olduğunu belirtti.

ÇEKİMLER DURDU

New Mexico Film Ofisi filmin devamı hakkında bir açıklama yaparak film çekimlerinin Kasım ayı başına kadar devam etmesi planlandığını, ancak çekimlerin durdurulduğunu belirtti. Olaydan birkaç saat önce ünlü oyuncu Alec Baldwin’in sosyal medya hesabından sette çekilmiş bir görüntü paylaştığı ortaya çıktı.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8051333/film-setinde-oyuncu-alec-baldwin-yonetmeni-oldurdu