Kayıp tersane işçisi ev arkadaşları tarafından öldürülmüş

43 yaşındaki Selçuk Duman 7 Ağustos günğ kaybolmuştu. Ailesi haber alamadığı adam için kayıp başvurusu yaptı. Kocaeli Cinayet Büro Amirliği ekipleri tersane işçisinin öldürülmüş olabileceğini düşünerek soruşturmayı bu alana kaydırdı. Adamın ev arkadaşları olan E.A.K. (42), E.K. (33) ve O.B. (38)’yi takip etmeye başladı. Takip esnasında kazılardan buldukları sikkeleri sattıkları da tespit edilen arkadaşlar Zonguldak ve Kırıkkale ile Kocaeli'nin Karamürsel ve Gebze ilçelerine düzenlenen baskınlarla yakalandı. Ayrıca yakalanan tarihi eserlere de al konuldu.


 
KAYIP TERSANE İŞÇİSİNİN EV ARKADAŞLARI YAKALANDI


Eş zamanlı operasyonlar ile 6 kişi yakalandı yakalanan 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken ev arkadaşı da olan 3 kişi sorguya alındı. talihsiz işçinin ev arkadaşları E.A.K., E.K. ve O.B. ise ifadelerinde Selçuk Duman ile araç alışverişiyle ilgili husumet yaşadıklarını ve hep birlikte  karar vererek birlikte Bursa'nın Gemlik ilçesine giderek plan yaptıkları ve talihsiz adamı iple boğarak öldürdüklerini itiraf ettiler.


TERSANE İŞÇİSİNİN CESEDİ ARANIYOR


Selçuk Duman'ın cesedi için arama çalışmaları devam ederken Duman'ın cesedini Gemlik'in girişindeki dere yatağına attıklarını söyleyen şüpheliler, yer göstermeleri için bölgeye götürüldü. Şüpheli ev arkadaşları adliyeye sevk edildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8051748/kayip-tersane-iscisi-ev-arkadaslari-tarafindan-oldurulmus