Cinayet şüphelisi 700 TL için suçu üzerime aldım dedi

15 yaşındaki E.H. savcılıkta verdiği ifadede cinayeti arkadaşı olan S.C.K.’nın bıçakla işlediğini suçu üstlenmesi halinde de kendisine 700 TL verileceğini iddia etti.

ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ

17 Ekim tarihinde yaşanan olay Muratpaşa ilçesi Gebizli Mahallesi'nde yaşandı. İddialara göre ‘Sero’ lakabıyla bilinen S.C.K. arkadaşı olan E.H’ye Barış Dinekli’yi öldüreceğini ve kendisinin suçu üstüne alması halinde çocuğa para vereceğini söyledi. İddiaya göre olay günü S.C.K., N.K. adlı bir kişinin evinde olan Barış Dinekli’nin yanına giderek Dinekli’yi göğsünden bıçaklayarak öldürdü. Olaydan sonra bıçağı E.H.’ye getiren şahıs suçu çocuğun üstlenmesini istedi.

‘’ BEN O AN KORKTUM VE CİNAYETİ ÜSTLENMEK İSTEMEDİM’’

Önce suçu kabul eden çocuk savcılıkta korkarak konuştu. E.H. ifadesinde; E.H., "Benim de paraya ihtiyacım vardı. Teklifi kabul ettim. Barış Dinekli kapıyı açar açmaz 'Sero' yanında getirdiği bıçağı, Barış'ın göğsüne vurdu. Daha sonra bıçağı bana verdi. Bu sırada ev sahibi N.K. evde yoktu. Ben o an korktum ve cinayeti üstlenmek istemedim. Ancak 'Sero' beni tehdit ederek, 'Eğer benim ismimi polise verirsen seni de öldürürüm' dedi. Bu nedenle polise 'Sero'nun adını vermedim. Cinayeti ben işlemedim, suçsuzum" dedi.

‘’ SISKA VE TIFIL BİR ÇOCUK’’

E.H.'nin avukatı Erman Yüksel Keskin bir açıklama yaparak müvekkili için cinayeti işleyemeyeceğini söyledi. Avukat Keskin; "Öncelikle maktul 1.80 boyunda ve 75-80 kilo ağırlığında. Müdafisi olduğum E.H. ise 1.50 boylarında ve 35 kilo. Sıska ve tıfıl bir çocuk. Bu cinayeti işlemesi fiziken mümkün değil. Yanında cinayet işleyen birinin 'Seni öldüreceğim' tehditlerinden korkması da doğaldır. Ayrıca, müvekkilimin maktul Barış ile hiçbir husumeti yoktur. Yargılamada gerçeğin ortaya çıkacağına inanıyorum" dedi.

E.H. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Cinayet hakkında hazırlanacak iddianamenin tamamlanması bekleniyor.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8061887/cinayet-suphelisi-700-tl-icin-sucu-uzerime-aldim-dedi