TÜBİTAK’ta araştırmacıydı! Evinde ölü bulundu

Evinde ölü bir halde bulunan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde araştırmacı olarak görev yapan Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar, Malzeme Enstitüsü KBRN Sensör Teknolojileri Proje Grubu’nda Başuzman Araştırmacı olarak görev yapıyordu.


AİLESİ HABER ALAMADI


30 Ekim Cumartesi günü ailesi haber alamadığı Erbahar’ın Tuzla Postane Mahallesi'ndeki evine giderek içeri girdi. Talihsiz kadının hareketsiz halde yerde yattığını gören yakınları, durumu hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi.


İNTİHAR MI?


Eve gelen sağlık ekipleri talihsiz kadının hayatını kaybettiğini tespit etti. Olay hakkında polis ekipleri soruşturma başlatırken olayın intihar olabileceği üzerinde duruluyor.


BAŞARILI BİR BİLİM İNSANI


Erbahar, en ileri bilimsel araştırmaları yürüten 40 yaş altı genç bilim kadınlarının mükemmelliğini kutlamak ve genç yeteneklerin bilimsel çalışmalarını sürdürmelerine destek olmak amacıyla oluşturulan L'Oréal-UNESCO Bilim Kadınları İçin" Program Ödülü’nü almaya hak kazanmış başarılı bir bilim insanıydı. İddialara göre Erbahar’ın evinde ayrılık aşamasında olduğu eşi için yazılmış bir not bulundu. Ayrıca Erbahar’ın evinde böcek ilacı kullanarak intihar ettiği de yapılan iddialardan biri.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8091654/tubitakta-arastirmaciydi-evinde-olu-bulundu