Sarıkaya: Kılıçdaroğlu'nun sözleri bürokrasiyi etkiliyor, artık temkinli davranıyorlar

Sarıkaya, Kılıçdaroğlu’nun son dönemde bürokratik çıkışlarının ardından, bir siyasetçinin kendisine açıklamalarda bulunduğunu ifade etti. Sarıkaya’ya ulaşan söz konusu siyasetçinin, “Kemal Bey'in bu sözleri bürokrasiyi etkiliyor… Bürokrasi daha önce ne talimat gelirse yapıyordu. Kemal Bey’in bu çıkışları sonrası temkinli davranıyorlar. Yarın başlarına bir iş geleceğinden endişe etmeye başladılar…” dedi.

‘BU BAKIŞ İYİ PARTİ’DE DE’

Sarıkaya, konu hakkında açıklamalarda bulunarak, "Şunu belirteyim ki bu bakış İYİ Parti’de de var. Öncelikle gelecek yıl sonbaharında seçimin olacağı konusunda kulislerde var olan algı bürokrasiye de sirayet etmiş. İşler öncesine göre çok daha yavaş ilerler olmuş. Son dönem AK Parti içinden yapılan asgari ücret, EYT’liler ve 3600 ek göstergeye ilişkin açıklamalar da bürokrasi içinde seçimin gelmekte olduğuna ilişkin algıyı güçlendirmiş… Buna dün MHP lideri Bahçeli’nin seçim grup toplantısında, “Adım adım Anadolu” söylemiyle 2023 için olduğunu belirttiği seçim startı da eklendi… Bürokrasi her sandık mevsimindeki tutumunu takınıp tedbirli olmaya, işleri daha temkinlilik içinde ele almaya başlamış. Bu da işleri kilitlemiş… Sistemin tam oturmaması nedeniyle zaten ağır işleyen süreçler, aşırı temkinlilik nedeniyle daha da ağır işler olmuş. Savları o ki Kılıçdaroğlu da bunu gördüğü için her hafta bürokrasiye yükleniyor…" ifadelerini kullandı. Bir video paylaşarak bürokratlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, bu sefer kürsüden seslenerek “ Anayasa Mahkemesi kararlarını uygulamayan bürokratlar talimatı kimden aldılarsa, aynı şeyi yapmasınlar. Yaptıkları takdirde onları devletin bürokrasisi içinde tutmayacağım açık ve net söylüyorum" ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8098303/sarikaya-kilicdaroglunun-sozleri-burokrasiyi-etkiliyor-artik-temkinli-davraniyorlar