Benzin ve LPG’ye zam yolda

Dolar’da daha önce görülmemiş hızda bir yükselme yaşanıyor. Dolar rekor kırarken akaryakıt fiyatları da dövizle birlikte rekor kırıyor. Öte yandan akaryakıt sektörü kaynakları tarafından yapılan açıklamaya göre yeni bir zam dalgası cepleri vuracak.

Yapılan açıklamaya göre Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere akaryakıta zam gelecek. Kaynaklar benzine beklenen zam aralığını ise 48 ila 52 kuruş arasında duyurdu. Ancak fiyatlar bu rakamlardan fazla da olabilir.

AKARYAKIT İSTASYONLARININ ÖNÜNDE UZUN KUYRUK

Geçtiğimiz iki aydır akaryakıt fiyatlarına sürekli arttı. Benzine uygulanan zam miktarı 1.5 TL’nin üzerine çıktı. LPG’de de durum aynı oradaki zam da 2 TL’ye yaklaştı. Doların hızlı seyri zamların artacağına işaret. Ancak şimdiden araç kullanımı azaldı. Zamlardan önce akaryakıt istasyonalından uzun kuyruklar oluşuyor.

LPG ARTIŞINDA GÖZLER KURDA

Akaryakıt sektöründen kaynaklar motorinde ve LPG'de ise fiyat artışının doların seyrine göre belli olacağını belirtiyor

Kaynaklar yarın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplantısı sonrasında dolar/TL kurunun 10 civarlarında ya da altında kapanış yapması durumunda motorinde zam beklentisinin erteleneceğini belirtti.

Buna karşın kurun 10,30 TL ve üstü kapanış yapması ve ürün fiyatının düşmemesi durumunda motorine de 33-46 kuruş arası zam gelebileceğine dikkat çekti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8298630/benzin-ve-lpgye-zam-yolda