Baba ikiz bebeklerini ezmişti! Acı gerçek ortaya çıktı tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelmişler

Dün saat 15.00 civarında yaşanan korkunç olay Antalya'nın Aksu ilçesi Çalkaya Soğucaksu Mahallesi'nde yaşandı.  Baba Muhammed Kaya 34 DUK 308 plakalı kamyoneti ile seralarının içinde geri manevra yaparken korkunç olay yaşandı ve ailenin ikizleri, Asaf ve Aras Kaya'yı ezdi. Eşi Zeynep Kaya'nın çığlıkları üzerine kamyoneti durduran ve olayı fark eden baba Kaya, kanlar içinde yerde yatan oğullarını önce Aksu Semt Polikliniği'ne, daha sonra da Antalya'daki özel bir hastaneye götürdü.

İKİZLERDEN BİRİ HAYATINI KAYBETTİ


 
Hemen tedavi altına alınan ikiz bebeklerden Asaf Kaya, tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybederken ikiz kardeşi tedavi altına alındı. Asaf bebeğin hayatını kaybetmesinin ardından babası küçük bebeğin cansız bedenini Antalya Adli Tıp Kurumu'ndan aldı. Yaşadıklarından dolayı çok üzgün olan aileyi yakınları teselli etmeye çalıştı.

ARAS'IN DURUMU İYİ


Antalya Aksu ilçesinde defnedilecek olan Asaf'ın, Aras'la tek yumurta ikizi olduğu öğrenildi. Kaya çiftinin evliliklerinin 5 yılı boyunca çocukları olmayınca tüp bebek yöntemi ile ikizleri Asaf ve Aras'ın dünyaya getirdiği öğrenildi. Tedavi altında olan küçük Aras'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8316333/baba-ikiz-bebeklerini-ezmisti-aci-gercek-ortaya-cikti-tup-bebek-yontemi-ile-dunyaya-gelmisler