Çanakkale’de yaşanan intiharın altından aile dramı çıktı!

Çanakkale Turgut Reis İlköğretim Okulunda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan 34 yaşındaki Oğuz Ünver adlı öğretmenin bipolar bozukluk hastası olduğu iddia edilmişti. Genç öğretmenden 3 günden beri haber alınamıyordu. Cesedi bulunan talihsiz adamın ölümünün ardından üzücü bir aile dramı çıktı.

 

KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

Öğretmenliğin yanı sıra aynı zamanda futbol hakemliği de yapan genç adam, Salı günü öğle saatlerinde okula gidiyorum demiş ve evden ayrılmıştı. Öğretmenden bir daha haber alınamayınca ailesi endişelenerek polis ekiplerinden yardım istedi. Polis ekipleri güvenlik kameralarından Oğuz Ünver’in, belediye otobüsüne binerek Kepez Beldesine geldiğini ve buradan Dardanos mevkiine doğru yürüdüğünü belirledi. Yaşanan gelişmenin ardından özellikle AFAD ekipleri aramalarını o bölgede yoğunlaştırmıştı.

 

ŞEHİTLİKTE BULUNDU

Hasan Mevsuf Şehitliği yanında ki ağaçlık alanda hareketsiz bedenine ulaşılan genç öğretmenin hayatını kaybetmiş olduğu tespit edildi. Yapılan incelemede ise intihar etmiş olduğu görüldü. Ölüm haberi ailesi ve milli eğitim camiasını yasa boğarken genç öğretmeni intihara sürükleyen bunalımın ardından aile dramı çıktı.

 

OKULDA TANIŞMIŞLAR

18 Mart Üniversitesinde birlikte eğitim gördüğü kendisi gibi öğretmen olan kız arkadaşıyla evlenen ve bir kız çocukları olan Oğuz Ünverin, bir süredir ailevi sorunlar yaşadığı eşiyle boşanma aşamasında bulunduğu ve ayrı yaşadıkları belirlendi. Bu nedenle eşinin memleketi olan Mardin’e, kendisinin ise Çanakkale’ye tayin isteyerek birbirlerinden uzaklaştıkları belirtildi.

 

EŞİNİ KIZINI ÇOK SEVDİĞİNİ ANLATMIŞ

Boşanma süreci sancılı bir şekilde sürerken hafta sonu Mardin’e giden Oğuz Ünver, iddiaya göre kızını göremedi ve aile içinde başlayan tartışma karakolda son buldu. O günden sonra bunalıma girdiği ileri sürülen Ünver’in katıldığı son derste öğrencilerine eşini ve kızını çok sevdiğini anlattığı öğrenildi.

Girdiği bunalımdan çıkamayarak intihar eden genç öğretmenin cenazesinin memleketi Kütahya’nın Simav ilçesinde defnedileceği öğrenildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8337268/canakkalede-yasanan-intiharin-altindan-aile-drami-cikti