Ordu’da otomobil hırsızı 3 çocuk İstanbul’da yakalandı

28 Kasım tarihinde saat 04.00 civarında yaşanan olayda, Altınordu ilçesi Atatürk Bulvarı'ndaki Bekir Eren ve Cem Uygun’un ortaklığında olan oto galeride bir hırsızlık yaşandı. S.Ö. (14), A.T. (12) ve ismi öğrenilemeyen aynı yaşlardaki başka bir çocuk, oto galerinin arka kapısının camını kırdı ve içeri girdi. Galeride bulunan masaların çekmecelerini karıştıran 3 çocuk, 2 aracın anahtarını bularak dışarı çıktı. İlk önce ellerindeki ilk anahtarı kullanarak iş yeri önündeki aracı çalan çocuklar, 8 kilometre dolaştı ve sonra tekrar galeriye gelip aracı yol kenarına bıraktı. Daha sonra iş yeri önündeki diğer aracı alan ve kaçan çocukların galeriye girmesi ve araçları çalıştırdığı anlar, güvenlik kamerasından tespit edildi.

İSTANBUL’DA OLDUKLARI BİLİNİYOR”

Galerinin ortağı olan Bekir Ergen, “3 çocuk, iş yerimizin arkasında bulunan kapının camını kırarak içeri giriyor. Daha sonra masa çekmecelerini karıştırıyorlar ve oradan buldukları 2 Araba anahtarını alıp dışarı çıkıyorlar. İlk olarak sıfır kilometre olan aracımızı alarak gidiyorlar. Onunla bir tur attıktan sonra yol kenarına geri bırakıyorlar. Daha sonra diğer aracı alıp gidiyorlar. Biz olayı aynı gün arkadaşımızın iş yerine gelip camın kırık olmasıyla fark ettik. Daha sonra 2 aracın olmadığını gördük. Onun üzerine hemen emniyete başvurduk. Ekipler gelip gerekli incelemeleri yaptılar. Çocuklar o gün İstanbul’a gitmek için yola çıkmışlar. Şu anda da İstanbul’da oldukları biliniyor” dedi.

AİLELERİ DE ULAŞAMIYOR

Ailelerin de çocuklarından haber alamadıklarını söyleyen Ergen, “Çocukların aileleriyle görüşüyoruz. Onlar da haber alamadıklarını söylüyorlar ancak aileleri mesaj attıklarında görüyorlar ve geri dönüş yapmadıklarını söylüyorlar. Telefonları açık. O telefonlarıyla beraber bulunma şansları daha yüksek, diye düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8757676/orduda-otomobil-hirsizi-3-cocuk-istanbulda-yakalandi