CHP Mersin mitingine kaç kişi katıldı? Valilik açıkladı

Erken seçim çağrısıyla ilk mitingini Mersin'de gerçekleştiren CHP gündemden düşmüyor. Yoğun katılımın gerçekleştiği miting ile ilgili pek çok tartışma konusu gündeme geldi. CHP'nin mitingine kaç kişinin katıldığı merak edilirken tartışmalara son noktayı Mersin Valiliği koydu. Valilik, CHP mitingine  katılan kişi sayısını paylaştı. İşte detaylar...

CHP'den Milletin Sesi Mitingi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geride bıraktığımız hafta erken seçim çağrısında bulunmak amacıyla meydanlara inme kararı aldı ve bu kapsamda ilk mitingi Mersin'de gerçekleştirdi. CHP'nin mitingine vatandaşlar tarafından yoğun ilgi vardı. 'Milletin Sesi' mitingindeki kalabalık bir hayli dikkat çekerken meydanlarda kaç kişinin olduğu ise tartışma yarattı.

Siyaset Haberleri

Mersin Valiliği Açıkladı

CHP'nin mitingine katılanların sayısı ile ilgili tartışmalar sürerken konuyla ilgili Mersin Valiliği'nden açıklama geldi. Mersin Millet Bahçesi yakınındaki alanda düzenlenen mitinge kaç kişinin katıldığı Valilik tarafından belirlendi. Milletin Sesi mitingine yaklaşık 18 bin 500 kişinin polis ekiplerince güvenlik önlemi alınan turnikelerden geçerek katıldığı, 3 bin kişinin ise alan dışında mitingi izlediği belirlendi. Aynı zamanda açıklamada, mitingin olaysız şekilde tamamlandığı bilgisine de yer verildi.

'Rakamlar Elimizde'

Kılıçdaroğlu'nun Mersin'de gerçekleştirdiği miting ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 'Bu kadar kişiyi toplayamadın. Rakamlar elimizde. Bir Mersin'deki kalabalığa bakın, bir de Siirt'e.' ifadelerine yer verdi.

'TÜİK'ten Mi Aldın?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting ile ilgili açıklamasına yanıt olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, 'Mersin mitinginden elimde rakamlar var demişsin Erdoğan. Allah'ını seversen doğru söyle, TÜİK'ten mi aldın?' ifadelerini kullandı. 

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8760207/chp-mersin-mitingine-kac-kisi-katildi-valilik-acikladi