Eşine evlendikleri günden beri şiddet uyguladı! Üstelik serbest kaldı

Adana'da yeni evli olan kadın, eşinden sürekli şiddet gördüğünü iddia ederek polisi arayıp şikayetçi oldu.

YARDIM İSTEDİ

İddialara göre, Gurbet G. polisi aradı ve, ‘kız kardeşi Suzan K.’nin kocası tarafından zorla evde tutulduğu’ nu iddia ederek yardım istedi. Şikayet üzerine Adana Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ekipleri verilen adrese gitti.

DARP İDDİASI

Suzan K., 2.5 aylık kocası Serhat K.’nin kendisini sürekli darp ettiğini iddia ederek eşinden şikayetçi oldu. Polis, mağdur kadını koca şiddetinden kurtarırken eş Serhat K.’yi da gözaltına aldı. Evlendiği günden beri kocası tarafından baskı gördüğünü, hakarete maruz kaldıktan sonra şiddet görüp tehdit edildiğini söyleyen mağdur kadın, başından geçenleri üzüntü içinde polisle paylaştı.

“SONRA KÜFREDEREK HAKARET ETMEYE BAŞLADI”

12 Kasım'da eşi tarafından darp edildiğini ve giderek hastaneden darp raporu aldığını ancak bir daha yapmayacağına dair söz verdiği için kocasını affettiğini anlatan Suzan K., “4 Aralık akşamı ablamın evine gittim. Serhat aradı ve ‘Ablanlara gidersen bir daha bu eve giremezsin. Sonuçlarına katlanırsın’ dedi. Eşim daha sonra eve gelerek beni aldı ve arabayla gezdirmeye başladı. Bir süre sonra bana ‘İkimiz bu arabanın içinde öleceğiz’ diyerek beni dövdü. Eline bıçak alarak bana vurmaya çalıştı. Sonra arabayı hızlı sürmeye başladı önümüze çıkan tırın üstüne sürdü. Ben de direksiyonu elimde tutarak tırın üstüne gitmesini engelledim. Sonra küfrederek hakaret etmeye başladı. Defalarca tükürerek yüzüme vurdu” dedi.

“KORKUYORUM”

Eve geldiklerinde kocası tarafından tehdit edildiğini söyleyen madur kadın, ertesi gün kocasının uyandıktan sonra kendisini yanında uyumadığı için tekrar dövdüğünü belirtti. Kocasının üzerinde bulunan elbiselerini yırttığını belirten kadın "Beni zorla salona götürdü. Sonra eline 3 bıçak aldı, ikisini bana birisini kendisine aldı. Elindeki bıçağı vücudumda gezdirdi. Korkuyorum diyerek kendisine yalvardım. Sonra beni yatak odasına götürdü ve dövmeye başladı. Kendisine ben gitmek istiyorum dedim ve bana, ‘Senin bu evden ancak ölün çıkar’ dedi” diye konuştu.

KABUL ETMEDİ

Gözaltına alınan eş Serhat K., suçlamaların hiçbirini kabul etmedi ve “Çocuk sahibi olmak istediğimi eşime söyledim. Bana, ‘ Para kazanmaya başlarsan’ diyerek şart koştu. Bu yüzden aramızda itiş-kakış yaşandı. Kendisine gelmesi için eşime bir iki kez vurmak zorunda kaldım. Sonra eşim yatmak üzere yatak odasına gitti, ben de yanına gelip yatmak istedim. Sonra eşim yanımdan kalkıp başka odaya gitti. Uyandığımda eşime ne için sen benim yanımda yatmadın dedim ve bundan dolayı aramızda tartışma çıktı” diye ifade verdi.

‘Kasten yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçları ile adliyeye sevk edilen Serhat K., adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8812510/esine-evlendikleri-gunden-beri-siddet-uyguladi-ustelik-serbest-kaldi