27 gündür aranıyor! Kayıp Kübra cinayet zanlısı erkek arkadaşıyla pasaport başvurusunda bulunmuş

5 Kasım günü yaşanan olayda köylüler tarafından Mehmet Berat Kağanarslan'ın cesedi, Diyarbakır Bismil ilçesinden 17 kilometre uzaklıkta Tatlıçayır köyü mevkisinde bulundu. Kağanarslan’ın kaybolmasının ardından 22 Ekim tarihinde ailesi de genç adam için kayıp ihbarında bulunmuştu. Olayla ilgili yürütülen soruşturmada Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), 14 şüpheli tespit ederek adreslerine düzenlenen eş zamanlı operasyonla 11 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerden 7'si tutuklanırken 4'ü ise adli kontrolle serbest kalmıştı

KAĞANASLAN CİNAYETİ

Kağanarslan cinayetinde şüpheli olarak aranan kişilerden biri olan S.Ç'nin 15 Kasım'da silahla vurularak öldürüldüğü öğrenilirken 1 şüphelinin yurt dışına çıktığı, diğer şüphelinin ise mayıs ayında Bağlar ilçesi Lezgin Avcı Caddesi'nde marketten ekmek alıp dönerken kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğrayan Kübra Ekin olduğu iddialarında bulunulmuştu.

ÖZEL EKİP KURULDU

Yaşanan bu cinayet olayları ile kaybolan genç Kübra Ekin Ekin, 23 gün önce 13 Kasım tarihinde akşam saatlerinde Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde birlikte yaşadığı annesi Rahime Özdemir'e 'evlilik hazırlığı yapmak için alışverişe gidiyorum' demiş ve evden çıkmıştı. Emniyet müdürlüğü tarafından genç kızın bulunması için özel ekip kurulmuştu.

PASAPORT MÜRACATI

Yapılan çalışmalar sonucu kayıp olarak aranan, Kübra Ekin'in, Kağanarslan cinayetinin asli şüphelilerinden tutuklanan F.F. ile birlikte kaybolmadan 4 gün önce 9 Kasım'da aynı gün pasaport müracaatı yaptığı ve Ergani ilçesinde olduğu tespit edildiği ancak herhangi bir ize rastlanmadığı belirtildi. Ekin'in yurt dışına kaçan şüpheliyle birlikte kaçmış olabileceği düşünülüyor.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/8814458/27-gundur-araniyor-kayip-kubra-cinayet-zanlisi-erkek-arkadasiyla-pasaport-basvurusunda-bulunmus