İmamoğlu Bahçeli'nin açıklamaları için: Muhatap almıyorum

Başakşehir Veri Laboratuvarı'nın açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi.

TEFTİŞ HAKKINDA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İBB'de yapılan teftiş hakkında "İddialar doğru çıkarsa İBB Başkanı'nın bir saniye o koltukta durmaması gerekir" açıklamasına değinen İmamoğlu, "Bizim gündemimizde değil. Hiç gündemimizde değil. Açıkçası sözlerini de muhatap almıyorum" dedi.

"GÜZEL ESPRİ OLUR BUNLAR"

Hakkında iddianame hazırlanması hakkında da konuşan İmamoğlu, "İddianame iddiası. Hukukçu olarak güzel espri olur bunlar. Bu esprileri her gün görüyoruz, yaşıyoruz, takip ediyoruz. Gerekli işlemleri yapıyoruz. Devletin her kademesindeki insanları, müfettişleri, valileri, vali yardımcılarını, adına kim derseniz deyin, bakanları, herkes görevini layıkıyla yapsın. Biz de layıkıyla yapalım. Bizi soruşturmaya, daha doğrusu incelemeye gelmişlerdir. Başımızın üstüne yerleri var. Müfettişler her zaman bizi teftiş etsinler, denetlesinler, incelesinler. Zaten incelemeliler. Bizim de burada hiçbir sıkıntımız yok. Onları en iyi şekilde ağırlıyoruz. Yeter ki herkes görevini saygın kamu ahlakı düzeni içerisinde yapsınlar. Bizim kapımız ardına kadar açık. Yazışmalar yapıyoruz. Bizim yazdığımız yazıların ciddiyetinde yazıları diğer kurumlardan da bekliyoruz. Şu anda bizim gündemimiz bu." dedi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9029166/imamoglu-bahcelinin-aciklamalari-icin-muhatap-almiyorum