Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kültür sanat birikimimizi milletimizin tüm fertlerine ulaştırana kadar bu tür faaliyetleri artırarak sürdürmeliyiz

Süleymaniye Darüzziyafe'de 2. Yeditepe Bienali'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

 

Bienal’de açıklamalarda bulunan Erdoğan'ın açıklamasında öne çıkanlar şöyledir:

 

TARİHE DAMGASINI VURMUŞ BİR MİLLETİZ

 

"Sanat konusunda yaşatıcı, kuşatıcı, geliştirici vasfıyla tarihe damgasını vurmuş bir milletiz. Coğrafyamızda kaybettiğimiz değerleri başka yerlerde aramaya kalkarsak vaktimizi heba etmiş oluruz. 

Gelenekli kültür sanat değerlerimize sahip çıkan, onlar üzerinde düşünmeyi ve geleceğe aktarmayı hedefleyen her türlü çabayı destekliyoruz.

Kültür sanat birikimimizi yeni nesiller başta olmak üzere milletimizin tüm fertlerine ulaştırana kadar bu tür faaliyetleri artırarak sürdürmeliyiz.

 

SAPKINLIĞI SANAT ADI ALTINDA NORMALLEŞTİRME
 

 

Her türlü sapkınlığı, ahlaksızlığı, marjinalliği sanat adı altında normalleştirme gayesi taşıyan sinsi saldırıya karşı imkanlarımızı devreye almalıyız.

Kültür sanat birikimimizi yeni nesiller başta olmak üzere milletimizin tüm fertlerine ulaştırana kadar bu tür faaliyetleri artırarak sürdürmeliyiz. Medeniyetimize, tarihimize, kültür sanat birikimimize sahip çıkmak, bunları daha ileriye taşımak için üzerimize düşenleri samimiyetle yerine getireceğiz."

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9034118/cumhurbaskani-erdogan-kultur-sanat-birikimimizi-milletimizin-tum-fertlerine-ulastirana-kadar-bu-tur-faaliyetleri-artirarak-surdurmeliyiz