Fatih Altaylı: Çok tepem atarsa, siyasi program yapmayı siyasi yazı yazmayı bırakırım

Altaylı bugünkü kaleme aldığı yazısında siyasileri misafir ettiği Teke Tek programı hakkında gelen eleştirilere yanıt verdi. "Beni korkaklıkla falan suçlayan partilerin maaşlı adamlarına, mesleki geleceğini partilerin geleceğine endekslemiş yeni dönem fırsatçılarına, iktidar veya muhalefete embedded gazetecilik yapanlara gelirsek" ifadelerini kullanan Altaylı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e partisini yeni kurduğunda kendi programına ilk davet eden kişi olduğunu söyledi. Altaylı siyasi programı nedeniyle 'iktidar ortaklarının hakaretlerine maruz kaldığını' ifade ederek, "Ali Babacan partisini kurma hazırlığında iken ve kendisine selam vermeye dahi korkulurken Ali Babacan’ı ekrana çıkaran da Teke Tek programıydı. Partinin kuruluşu sonrasında defalarca konuk alan da. Bu yüzden iktidarın hedefi olan da bendim" dedi.

ALTAYLI’NIN YAZISININ DEVAMI

Yazısının devamında Altaylı, “Keza Gelecek Partisi kurulduktan sonra tüm medya Prof. Ahmet Davutoğlu’na mesafe koyarken ve kendisinden kaçarken, kendisine ekranı açan Teke Tek programı idi. Bu yüzden işitmediği hakaret kalmayan ise Davutoğlu'nu tüm siyasi hayatı boyunca eleştirmiş ama günü geldiğinde demokratik hakkına saygı göstermiş olan bendim. Ben bunları yaparken siz ne yapıyordunuz hatırlatayım mı! Siyasi partilere endeksli televizyonlarda siyasi partiden maaş alarak gazetecilik, onu bile yapmayı beceremeyenleriniz ise belediyelerden ihale alıyordunuz. Açtırmayın kutuyu. Sedat Peker’in deyişiyle haysiyeti partilerden aldığı avanta kadar olanlar. Zekası ise hiç olmayanlar. Çok tepem atarsa ne yaparım onu da söyleyeyim. Siyasi program yapmayı bırakırım, siyasi yazı yazmayı bırakırım. Şu memleket için, geçmişi bilmeyen gençler için, çocuklarımız, torunlarınız için kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Yapmayıveririm. Hatta hiçbir şey yapmayıveririm. Biliyorum zaten, bazılarının istediği o. Yaptıkları rezilliği gazetecilik diye yutturmak için önlerinde kalan tek tük engelden biriyim. Bunun farkındalar. Bırakırım meydanı onlara. Meydanı da fosseptiğe çevirmeleri için.” ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9085916/fatih-altayli-cok-tepem-atarsa-siyasi-program-yapmayi-siyasi-yazi-yazmayi-birakirim