Beşiktaş Başkanı Çebi: Şenol Güneş'i severiz fakat benim teknik direktörüm Önder Karaveli'dir

Spor Toto Süper Lig’de bu hafta Antalyaspor ile karşılaşacak Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi ve Sportif Direktör Ceyhun Kazancı, maç öncesi basının karşına çıktı.

Çebi, Portekizli futbolcu Gedson Fernandes tranferine ilişkin yaptığı açıklamasında, "Taraftarın, sevdiği, hoşlandığı futbolcular vardır. Onların transferinin yapılasını isterler. Yapıldığı zamanda mutlu olurlar. Kendi transferlerimizi, planlarımız çerçevesinde yapıyoruz. Asıl amacımız takımın başarılı olmasını sağlayacak, planlamaya sadık kalarak transferleri yapmaktır. Gedson da böyle bir transferdi. Planlandığımız bir transferdi. Seneye planladığımız takımın bir parçası olması gereken futbolcu olduğu için transferini gerçekleştirdik. Biz geçen seneden beri Gedson’u almayı planlıyorduk. Ancak şartlarımız bugün için bunu yapabilecek hale geldi. Süreç daha evvel başlamıştı. Planımız içerisinde olan bir futbolcuydu. Bir başka takımın ilgilenme neticesinde talep ettiğimiz bir futbolcu değildi." ifadelerini kullandı.

‘KADRO DIŞI KALANLAR GİTMİYOR, BU NASIL FUTBOLCULUK?’

Başkan Çebi, oyunculara güvendiklerini ifade ederek, "Sakatlıklar ve talihsizliklerle istediğimiz noktada olamadık. Arada transferde transfer söz konusu olmayacak. Elimizdekilerle yola devam etmeyi planlıyoruz. Bu arkadaşlar da maalesef gitmiyorlar. Nasıl bir futbolculuk, mesleğe nasıl bir saygıları var anlayamıyorum. Yan tarafta koşarak, 1-2 senedir para almayı içlerine sindirebilen arkadaşlarla doğru yapmışız yolları ayırmışız. Ücretlerinin çok yüksek olduğunu biliyoruz. Bir kısmını karşılayalım siz gidin dememize rağmen burada koşmayı tercih ederek, gelen tekliflere olumsuz cevap veren oyuncularla yollarımızı ayırdığımız için bugün doğru karar verdiğimizi görmüş oluyoruz. Uygun şartlarda olduğu sürece transferlerimiz devam edecektir. Ancak daha da genç arkadaşlarımızla, mümkün oldukça altyapıdan da katkı verecek çocuklarımızla yola devem etmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda bütçelerimizin artık şu andakinin yarısı bile olmayacağını bilerek hareket etmek durumdayız. Bu şanssız olarak konuştuğumuz konunun genç bir jenerasyonu ve Beşiktaş’ı daha da gençleştirmek ve önümüzdeki senelerce devam ettirmek için avantaj olarak görüyoruz." dedi.

‘BENİM HOCAM ÖNDER KARAVELİ’

Önder Karaveli ile devam edeceklerini ifade eden Başkan Çebi, "Hocamızı seviyorum, mutluyuz. Şu ana kadar tavır ve davranışlarından aldığı sonuçlardan dahi olmak üzere başarılı görüyoruz. Bu sebeple Önder Karaveli’den başka biri hocanın adının konuşulmasını doğru bulmuyorum. Buradan net bir şekilde söylüyorum. Şenol Hoca'yı severiz, kıymetlidir. Türk futbolunda yeri önemlidir. Beşiktaş’a katkılar vermiştir. Ama benim hocam Önder Karaveli. Yola onlar devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9368113/besiktas-baskani-cebi-senol-gunesi-severiz-fakat-benim-teknik-direktorum-onder-karavelidir