İletişim Başkanı Altun: Türkiye Ekonomi Modeli, basiretli bir yönetim anlayışının yansımasıdır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ile birlikte İstanbul'da gerçekleştirilen Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı'nın açılış etkinliğinde konuştu.

ALTUN’UN AÇIKLAMALARI

Açılış etkinliğinde konuşan Altun, "Hükümetlerimiz küresel meselelerin çözümünde aktif rol üstlenirken, diplomasinin tüm veçhelerini kullanarak meselelerin insan odaklı ve sulh ile sonuçlanması için yoğun gayret sarf etti. Ancak tüm bunların ötesinde ülkede bir kesim, saydığım bu sorunlar küresel ölçekte değil de sadece ülkemizde yaşanıyormuş algısı oluşturarak ekonomi sayfalarında, televizyon ekranlarında ülkemizi kötülemenin gayretine girdi. Bu yaşanan sorunların küresel sorunlar olduğu ve Türkiye'nin küresel ölçekte bu sorunlardan en az etkilenen ülke olduğu, güçlü bir sosyal devlet yaklaşımıyla vatandaşına hizmet etmeye devam ettiği gerçeği ne yazık ki örtülmeye çalışıldı." ifadelerini kullandı.

'Kur üzerinden oyun kurmaya çalışanlara', 'Döviz daha da artacakmış, daha fazla döviz alın' spekülasyonu yapanlara 'en güzel cevabı 20 Aralık 2021'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Türkiye Ekonomi Modeli'ni açıklayarak verdiğini' ifade eden Altun, "Bir oyunu bozdu, yeni bir oyun kurdu. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu Türkiye Ekonomi Modeli, basiretli bir yönetim anlayışının yansımasıdır, 20 yıllık sürdürülen çabanın bir neticesidir. Bu modelle kısa zamanda kendisini hissettiren başarıyı, yine yetkinliğine ve etkinliğine güvendiğimiz ekonomi muhabirlerimizin yapacakları doğru ve anlaşılır bilgilendirmeyle dünya kamuoyuna duyurulmasını önemsiyoruz" şeklinde konuştu.

Altun, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunarak "Yatırımı, istihdamı, üretimi, ihracatı, cari fazlayı esas alan ve odağı büyüme olan yeni Türkiye Ekonomi Modeli'yle inanıyorum ki büyük ve güçlü Türkiye yolculuğumuzda sağlam ve emin adımlarla ilerleyeceğiz. İşte o zaman ekonomi basınının gelişimi de kendisini hissettirecektir. Bu alana yapılacak yatırımların da artacağını göreceğiz. Özel sektörün de bu noktadaki uzmanlaşmayı teşvik edeceğini göreceğiz. Çünkü bir ülkedeki ekonomi haberciliğinin gelişmesinin o ülkenin ekonomisindeki gelişmeyle büyümeyle doğru orantılı olduğunu biliyoruz" dedi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9396379/iletisim-baskani-altun-turkiye-ekonomi-modeli-basiretli-bir-yonetim-anlayisinin-yansimasidir