HDP’li Semra Güzel'in fotoğrafındaki kadın terörist Volkan Bora'nın annesiymiş! “Semra örgüt mensupları ile irtibatı sağlıyordu”

Yaşananlar üzerine ifadesi alınan Volkan Bora'nın annesi Songül Bora, Semra Güzel ile birlikte Volkan Bora'yı görmek için kampa gittiklerini, gitmek için kurulan tüm bağlantıları Semra Güzel'in kurduğunu ve orada birkaç gece beraber kaldıklarını belirtti.
HDP Diyarbakır  Milletvekili Semra Güzel ile Volkan Bora'nın fotoğraflarının  PKK'nın en etkin olduğu alanlardan biri olan ve Kuzey Sevk İdaresi olarak bilinen Metina kampında çekildiği belirlendi. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada kampa yalnızca örgüt üyesi olan ve yöneticilerin izin verdiği kişilerin girebildiği tespit edildi.

İFADESİNE BAŞVURULDU

Sabah'ın haberine göre Cumhuriyet Başsavcılığınca PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında Volkan Bora'nın annesi Songül Bora'nın ifadesi alındı.

NİŞANA AİLESİ GELMEMİŞ


Anne Songül Bora, verdiği ifadede oğlu Volkan Bora'nın Semra Güzel ile üniversite okuduğu yıllarda tanıştığını, örgüte gitmeden önce Güzel'in evlerine gelip birkaç gün kaldığını belirtti. Songül Bora, 2009 yılında Semra Güzel ile oğlunu nişanladıklarını ancak nişana Semra Güzel'in hiçbir akrabasının gelmediğini, nişandan birkaç ay sonra da Volkan Bora'dan bir daha haber alamadığını ifade etti.

“Oğlundan haber alamayan anne Volkan Bora'nın örgüte katıldığını düşünmüş. Diyarbakır'a Semra Güzel'in yanına gittiğini belirten Songül Bora, "2014 yılı Haziran ayında Semra Güzel ile Kuzey Irak'a gitmek için Diyarbakır'da buluştum. Diyarbakır'dan Şırnak'a, oradan da Habur sınır kapısını geçtikten sonra bir minibüse bindik.
Minibüsün nereye gideceğini bilmiyordum. Irak'ta 15 dakika boyunca yol aldık, inilecek yeri Semra Güzel biliyordu. Irak'ta tam olarak ismini ve yerini bilmediğim bir yerde Semra Güzel ile birlikte minibüsten indik. Örgüt kıyafetli, ellerinde namlulu silah olan iki kadın geldi yanımıza. Semra ile konuştular. Daha sonra örgüt mensuplarının araçlarına bindik. Araca binmemiz ile birlikte benim gözlerimi bağladılar. Bir saat kadar yol aldıktan sonra araç durdu ve aşağıya indikten sonra gözlerimi açtılar.

İndiğimiz yer PKK/KCK terör örgütünün bir kampıydı. Volkan Bora'yı görmek istedim. Semra örgüt mensupları ile irtibatı sağlıyordu. Volkan Bora'nın orada olmadığını söylediler ben de Volkan'ı görmeden bir yere gitmem dedim. O geceyi Semra Güzel ile birlikte kamelyada geçirdik. Akşam üzeri Volkan Bora bizim bulunduğumuz yere geldi. Orada bir süre görüştük" dedi.

KAMPTA İKİ GÜN KALDIK


Songül Bora, "Daha sonra bir araç geldi. Gözümü tekrar bağladılar. Semra'nın gözlerinin bağlanıp bağlanmadığını bilmiyorum. Bizi örgüt mensupları bir saat kadar götürdü sonra aracı durdurdular. Örgüt mensuplarının bulunduğu mezarları gezip fotoğraf çektirdik. Kamelya türü bir yerde istirahat ettik. Bu kampta iki gün kaldık. Bu kampta bizden başka herhangi bir sivil yoktu. Benim örgüt kampıyla, örgüt mensuplarıyla ya da oğlumun bulunduğu yer ile ilgili bir bilgim yoktu, tüm bu bağlantı Semra Güzel üzerinden oldu. Bizim Irak'ın kuzeyine gidişimizle ilgili bir planlama veya organizasyonu ben yapmadım. Bağlantıları Semra Güzel kurdu. Oğlumla evine dönmesi için görüştüm. 'Gelmez ben ben de dönmem. Yalvardım. O da buradan Avrupa'ya gideceğini, İsviçre'ye gideceğini, örgütten ayrılacağını söyledi. Oğlumu benimle gelmesi konusunda ikna ettiğimi zannettim. Beni tekrar örgüt mensuplarıyla Semra Güzel'le aldıkları yere tekrar bıraktılar." açıklamasında bulundu.

"BENDEN GİZLEDİLER"


Anne Songül Bora, "Volkan'ın Adıyaman'da olduğunu bilseydim gider ikna ederdim. Semra Güzel ile Kenan Canpolat, Volkan ile Adıyaman kırsalında görüşmelerine rağmen bana hiç görüşmediklerini, haber almadıklarını söylemişlerdi. Sebebi ise benim Volkan'ı ikna edip ayıracağımı düşünmeleri" dedi.

RAPOR ADALET ANAYASA KARMA KOMİSYONUNDA


TBMM Hazırlık Komisyonu, ortaya çıkan fotoğrafların ardından teröristle HDP Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığını oy çokluğu ile kaldırarak raporu Adalet Anayasa Karma Komisyonu'na sundu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9404401/hdpli-semra-guzelin-fotografindaki-kadin-terorist-volkan-boranin-annesiymis-semra-orgut-mensuplari-ile-irtibati-sagliyordu