Dilipak: Af iddialarının doğru olmamasını dilerim, utanç vesilesi olur

Dilipak, bugünkü kaleme aldığı köşe yazısında genel af söylentilerini yazısına taşıdı. İddiaların doğru olmamasını umduğunu ifade etti. "Af bahanesi ile suçların üstü örtülüp, suçlular sokağa salınamaz" ifadesini kullanan Dilipak, "hiçbir siyasi böyle bir cinayetin altında kalkamaz" dedi.

'BUNUN BEDELİ AĞIR OLUR'

Genel af konusunda değerlendirmelerde bulunan Dilipak, " PKK, FETÖ, 28 Şubat, yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırma, Kovid sürecinde yaşanan haksız işlemler ve bu işlemler sonucu maddi, manevi zarar görenlerin zararlarına sebep olanlar ve uyuşturucu iddiaları ile suçlananlar, kumar ve fuhuş gibi rezaletlerden sanık olanların, hepsi sokağa salınacakmış ya da daha sanık bile olmadan iddiaların soruşturulmasının önü alınacakmış Allah korusun. Bakın hiçbir siyasi böyle bir cinayetin altında kalkamaz. Bunun bedeli ağır olur. Af bahanesi ile suçların üstü örtülüp, suçlular sokağa salınamaz." dedi.

'İNŞALLAH BU MECLİS BÖYLE BİR KİRLİ OYUNA ALET OLMAZ'

“Bu iddiaların doğru olmamasını dilerim. Bu iş, bu yüz karası işi yapanlar için utanç vesilesi olur. Ve millet bunu yapanları affetmez” ifadelerini kullanan Dilipak, "Af perdesi altında bir suç koalisyonu kurulmuş olur bu takdirde. HDP’liler, FETÖ’cüler, Mafia, 28 Şubatçılar, BÇG filan hepsi bu işten yakayı kurtarmış olur. Eee, birilerinin vergi borcu filan da silinir. 28 Şubat mağdurları, Sivas, Gezi davasından suçlanan filan da bu arada kurtulmuş olurlar diye düşünülüyorsa, bu iş geri teper. Acil olarak yapılması gereken, hukuksuzluğun önüne geçilmesi, hukuksuz bir şekilde suçlananların haklarının iadesidir. Suçların affedilmesi ya da suçlulardan hesap sorulmasının önünün alınması, suça ve suçluların mükafatlandırılması anlamına gelir. Kimse iki cihanda da bu ağır vebalin altında kalkamaz... Burada suçlular bir şekilde ödüllendirilirken, suçsuz insanlar cezalandırılmış olacaktır. Bu zulümdür. İnşallah bu meclis böyle bir kirli oyuna alet olmaz. Hele de şu son suikast olaylarından sonra." ifadelerine yer verdi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9409425/dilipak-af-iddialarinin-dogru-olmamasini-dilerim-utanc-vesilesi-olur