OGS kullanıcılarının hesapları HGS’ye geçirilecek! Bakan Karaismailoğlu açıkladı: HGS'ye ücretsiz geçirilecek

Yazılı bir açıklamada bulunan Bakan Karaismailoğlu, , Türkiye'de OGS ve HGS olmak üzere iki ayrı ücret toplama sistemi bulunduğuna, bunun da gişelerden geçişlerde bazen karışıklık yarattığını belirtti.

ABONE SAYILARI

Türkiye'de yaklaşık 17 milyon HGS ve OGS abonesi olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, "Bunların yaklaşık 1.2 milyonu OGS, 15.8 milyonu ise HGS kullanıcısıdır. İş yükünün azaltılması ve verimliliğin artırılarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verilebilmesi adına 31 Mart'tan itibaren iki ayrı geçiş sistemi yerine tek geçiş sistemi uygulamasına geçilecek." dedi.

'HGS’


Karaismailoğlu, 2021 yılı içerisinde gişelerde HGS'den 563.1 milyon, OGS'den ise 71.6 milyon geçiş gerçekleştiğini belirterek, "Uygulama sistemi olarak da kullanıcıların yüzde 93'ünün tercih ettiği HGS sisteminde karar kılındı. Bu sayede hem kullanıcının tercih önceliği göz önünde bulundurulmuş olacak hem de geçiş sürecinde işlem sadeliği sağlanacak" açıklamasında bulundu.

MAĞDURİYET YAŞANMAYACAK

OGS abonesi araç sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm önlemlerin alınacağını belirten Karaismailoğlu, OGS etiketi olan araç sahiplerine ilgili bankalar tarafından ücretsiz olarak HGS etiketi verileceğini ve hesaplarının da HGS'ye dönüştürüleceğini duyurdu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9423514/ogs-kullanicilarinin-hesaplari-hgsye-gecirilecek-bakan-karaismailoglu-acikladi-hgsye-ucretsiz-gecirilecek