Güncel anket sonuçları! Son anket sonuçları 2022

2023 seçimlerine doğru geri sayım sürerken son yapılan anket sonuçları da merak ediliyor. 2023 seçimleri öncesinde de diğer seçimlerde olduğu gibi güncel anket sonuçları yakından takip ediliyor. ALF Araştırma Şirketi, 51 ilde toplam 7250 seçmenle bir anket yaptı. Yapılan anketin sonuçları merak edildi. İşte son anket sonuçları ile ilgili detaylar...

Güncel Anket Sonuçları

Cumhur İttifakı Oy Oranı

ALF Araştırma Şirketi tarafından 51 ilde toplam 7250 seçmenle bir anket yapıldı. Şubat ayında yapılan anket sonuçları vatandaşla paylaşıldı. Söz konusu ankette seçmenlere, 'Bu Pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusu yöneltildi. Yapılan ankete göre, Cumhur İttifakı'nın ortağı AK Parti yüzde 30,2 oy aldı. İttifakın diğer ortağı MHP ise yüzde 8,5 oy topladı. Bu kapsamda Cumhur İttifakı'nın toplam oy oranı yüzde 38,7 oldu.

Siyaset Haberleri

Millet İttifakı Oy Oranı

Yapılan ankette Millet İttifakı'nın ortağı CHP yüzde 25,1 oy aldı. İttifakın diğer ortağı İYİ Parti ise yüzde 13,8 oy topladı. Bu kapsamda Millet İttifakı'nın toplam oy oranı yüzde 38,9 oldu. 

DEVA ve Gelecek Partisi'nde Son Durum

ALF Araştırma Şirketi tarafından yapılan anket sonuçlarına göre, yeni kurulan DEVA Partisi yüzde 3,4 oy topladı. Yine yeni kurulan partilerden biri olan Gelecek Partisi ise yüzde 4,0 oy topladı. HDP ise yüzde 8,7 oy ile 10'un altında kaldı. Milli Görüş'ün temsilcisi olarak bilinen Saadet Partisi yüzde 1,6 oy aldı. Mustafa Sarıgül'ün partisi Türkiye Değişim Partisi yüzde 1,4, Milli Görüş'ün kurucusu Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın kurduğu Yeniden Refah Partisi yüzde 0,7, Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi ise yüzde 0,8 oy topladı.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9451688/guncel-anket-sonuclari-son-anket-sonuclari-2022