Oğlunun kız arkadaşına tecavüz edip kızın intiharına neden olmuştu! Mahkemede hakimi kızdırdı: Karından da mı utanmadın?

Iğdır'da yaşanan üzücü olayda erkek arkadaşının babası olan Gökhan Argın'ın tecavüzüne uğradığını söyleyen, "Ölümümden Gökhan Argın sorumludur" diye not yazarak intihar eden 19 yaşındaki Aleyna Ağgül intihar etmişti.

EŞİ TANIK OLMADI


İntihar notunda yer alan bilgilere göre açılan davanın mahkemesi önceki gün görüldü. Argın'ın eşi mahkemede tanık olmayı kabul etmezken, Aleyna'nın babası da ''Kızımı alkole alıştırdılar. Onlar yüzünden canına kıydı.'' dedi.

20 YIL HAPİS TALEBİ


Sabah gazetesinin yaptığı habere göre Erzincan'da tutuklu olan Argın, önceki gün Iğdır 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya SEGBİS aracılığıyla katıldı. Gökhan Argın hakkında şantaj, basit yaralama ve intihara yönlendirme suretiyle kasten ölüme sebep verme suçlarından 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

"GÖNÜL İLİŞKİSİ"


Mahkeme Başkanı tarafından zanlı Argın'a sorulan soru üzerine Argın, Aleyna Ağgül ile gönül ilişkisi olduğunu ancak kendisinin ölümünden sorumlu olmadığını iddia etti.

KABUL ETMEDİ


Gökhan Argın’ın telefon incelemelerinde, oğlu Göktürk Argın'ın ortaokuldan arkadaşı olan Beyza isimli bir kızla da daha önceden görüştüğü belirlendi. Argın mahkemede; "Benim bu ölümle bir alakam yok. Ben basında çıkan haberler ve kamuoyu baskısı nedeniyle tutuklandım" diye konuştu.

"TELEFONU ATTIM"


Mahkeme Başkanı, Argın'ın genç kıza 'Elimde görüntülerin var' mesajını attığını söyleyince, Argın, görüntülerin doğum günü videoları olduğunu söyledi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Babacan, ispat etmesini istedi, Argın ise "Sinirlendim telefonu attım. Nerede olduğunu bilmiyorum" cevabını verdi.

MAHKEME BAŞKANINI SİNİRLENDİRDİ


Mahkemede olaya şahit olanların ifadeleri okunurken Argın'ın sürekli araya girmesine sinirlenen mahkeme başkanı, "Hiç karından da mı utanmadın" diyerek Argın'a tepki gösterdi. Duruşma başlamadan önce de Argın'ın eşi Leyla Argın 'tanık olmak istemiyorum' diyerek adliyeden ayrıldığı söylendi.

“ALKOLE ALIŞTIRDILAR”


Mahkemede açıklama yapan Aleyna Ağgül'ün babası Cemalettin Ağgül kızının tuzağa düşürüldüğünü söyleyerek, "Alkole alıştırdılar. Benim kızım bunlar yüzünden canına kıydı" dedi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9763532/oglunun-kiz-arkadasina-tecavuz-edip-kizin-intiharina-neden-olmustu-mahkemede-hakimi-kizdirdi-karindan-da-mi-utanmadin