TFF: Cüneyt Çakır için gelen bir teklif var

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi ve Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda bulunan Ali Düşmez, "Türkiye’de futbol iklimi çok rüzgarlı, çok sıkıntılı. Bunu yadsıyamayız. Ülkede futbolun yeniden yapılanma süreci, barışın daha üst düzeye çıkması, futbolun sporun anlayışına uygun biçimde olması, içerde iyi yapılanma, dışarda Avrupa’da iyi temsil edebilmeyi sağlayabilecek, ’biz’ diyebilecek, kulüpçü bile olsa ’biz’ diyebilecek figürlere, insanlara ihtiyaç var" şeklinde konuştu.

‘HAKEM KONUSUNUN KAMUOYUYLA DAHA AÇIK BULUŞTURULMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’

Başkanvekili Düşmez, eskiden Merkez Hakem Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 13 Süper Lig hakeminin görevden alınması hakkında açıklamalarda bulunarak, "Yönetim kurulunda karar verildi. Benim yönetimde şahsi konuştuğum konular var. İçimizde konuştuğumuz konular var. Bu da yönetimle benim aramda. Ancak neticede bir karar verildi. O karar sonra tahkimden döndü. Süreç böyle. Türk futbolu ve TFF bu süreci yaşıyor. Ben de bundan kendimi ayrı düşünmüyorum. O yönetimin içindeki yöneticilerden biriyim. Önümüzdeki günlerde bu konunun kamuoyuyla çok daha açık şekilde buluşturulacağını, buluşturulması gerektiğini düşünüyorum." dedi.

‘SPOR YASASININ ÇIKMASINDA TÜM SPOR KAMUOYU HEMFİKİR’

Yeni spor yasası hakkında da değerlendirmelerde bulunan, "Bir futbol yasası çıkması fikrinde tüm spor kamuoyu hemfikir. Ben bunu 20 yıldır biliyorum. 15 yıldır şahidim. Neticede bu yasanın çıkmasında hemfikiriz. Tartışıldı, meclise çağrıldı. Kulüplere yazılar yollandı. Bildiğim kadarıyla Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na da bir fikir soruldu. Alt liglere, herkese soruldu. Bu kanunun geçmesiyle çoğunluğun, yüzde 80 - 90’ın istediği olabiliyor mu, ben ona bakıyorum. Bu benim şahsi fikrim. Eksikleri de zaman içinde tamamlarız. Ancak bir köy derneği ile küçümsemek için söylemiyorum ama milyon dolar bütçeleri olan kulüplerin aynı dernekler yasasına göre idare edilmesinin başından beri karşısındayım. Kulüp başkanıyken de karşısındaydım, şimdi de karşısındayım. Olaya o tarafıyla bakıyorum. Eksikler var mıdır, tabii ki vardır. Mükemmel diye bir şey yoktur.” dedi.

‘GELEN BİR ŞEY VAR, ANCAK...’

İsviçre Futbol Federasyonu’ndan Cüneyt Çakır’a teklifte bulunduğunu doğrulayan Ali Düşmez, "Böyle bir talep var. Ancak henüz karar konusunda yönetimde bir şey konuşmadık. Gelen bir şey var. Ancak MHK Başkanı’nın vereceği karara da yönetim kurulu uyacaktır diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9912477/tff-cuneyt-cakir-icin-gelen-bir-teklif-var