Ersun Yanal: Bana ihtiyaç olduğunda her koşulda Fenerbahçe için tamam derim

Türk futbolunun önemli teknik direktörlerinden Ersun Yanal, Tivibu Spor’un misafiri oldu. Yanal, moderatörlüğünü Çiğdem Günal’ın yaptığı Her Gün Spor programında, futbola ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘FENERBAHÇE BENDEN SONRA ŞAMPİYON OLAMADI’

Kendi döneminden sonra Fenerbahçe’nin bir daha şampiyon olamadığını belirten Yanal, teknik direktörlerin tek başlarına başarı getiremiyeceğini tekrar Fenerbahçe’de teknik direktör olma ihtimali hakkında, "Ben profesyonel bir teknik direktörüm. Fenerbahçe'de olmak, çalışmak her teknik direktör için hedeftir. Bu bir onurdur. Her zaman bunun yolu açıktır. Bana ihtiyaç olduğunda her koşulda Fenerbahçe için tamam derim” şeklinde konuştu.

Artık herhangi bir camiaya bağlı olmadığını sadece futbola bağlı olduğunun altını çizen Yanal, “Fenerbahçe taraftarı olsam da bir süre sonra bunu profesyonel bir iş olarak görmeye başladım. Bu nedenle hocalık dönemim boyunca taraftarlık duygumu ikinci plana attım” ifadelerini kullandı.

‘FENERBAHÇE DÜNYANIN ÖNDE GELEN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN BİRİDİR’

Fenerbahçe’nin dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birinin olduğunu belirten Yanal, "Fenerbahçeliler için sonuçtan ziyade oynadıkları oyundaki coşku ve keyif daha önemlidir. Rakibe üstünlük kurmak sadece skor üstünlüğü kurmak değildir. Sahadaki tavrınız ve tarzınızla bu üstünlüğü kurabilirsiniz. Örneğin taraftar yasakları zamanında yaklaşık 45 bin kadın taraftar maçı izlemeye, Fenerbahçe’yi desteklemeye gelerek tribünleri doldurdu.” ifadelerine yer verdi.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/9963386/ersun-yanal-bana-ihtiyac-oldugunda-her-kosulda-fenerbahce-icin-tamam-derim