Cuma , Haziran 22 2018

Yengesin Taciz Eden Babasını Tüfekle Öldürmüştü, Cezası Bugün Belli Oldu!


Kayseri’de yaşayan 27 yaşındaki sanık, 50 yaşındaki babasını yengesini taciz ettiği gerekçesi ile tüfekle öldürmüştü. O sanığın aldığı ceza belli oldu. Sanık, 16 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırıldı. 

Kayseri’de yaşanan olayda, 27 yaşındaki O.T, babası 50 yaşındaki Ö.T.’yi 25 Aralık 2016 tarihinde aralarında çıkan tartışma sonucunda öldürdü. İddialara göre tartışma babanın gelinini taciz etmesi sonucunda çıktı. Baba Ö.T. yaşanan olayın ardından olay yerinde öldü, Oğlu O.T. ise olayın ardından polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. 

ÖLEN BABANIN KIZLARINDAN ŞOK İDDİALAR
Bugün, Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın karar duruşması görüldü. Tutuklu sanık O.T. ve avukatlarının hazır bulunduğu duruşmaya sanığın iki kız kardeşi ve halası da katıldı. Mahkemede ifade veren Ş.D. isimli tanık, maktulün kızı olduğunu ve sanığın da ağabeyi olduğunu belirterek, babasının kendisini de taciz ettiğini söyledi. Ş.D. olaydan önce kendisinin eşinden boşanmak üzere olduğunu bu nedenle de babasının evine geri döndüğünü belirterek, babasının kendisini bu sırada da taciz ettiğini söyledi. Hatta babasının kendisine tecavüze kalkıştığını da söyleyen Ş.D, yaşadıklarını evdeki herkese anlattığını da ekledi. 

HALA DA TACİZİ DOĞRULADI
Mahkemede tanık olarak dinlenen isimlerde biri de Ö.T.’nin kız kardeşi ve sanığın halası olan N.Ş. oldu. Tanık N.Ş. daha önce kardeşinin gelini ile çok samimi olduğuna tanık olduğunu ve bacaklarını okşarken gördüğünü söyledi. Hala, kendisinin de 20 – 25 yıl kadar önce ağabeyinin tacizine uğradığını anlattı.

MAHKEME 16 YIL 8 AY HAPİS CEZASI VERDİ
Mahkemede, Cumhuriyet savcısı sanık hakkında ‘haksız tahrik altında babasını öldürme’ suçundan ceza talep etti. Yapılan sorgulama sonucunda mahkeme heyeti, tutuklu sanık Ö.T.’ye ağır tahrik altında ‘üstsoydan kasten adam öldürme’ suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir